Konkurs na Bezglutenowy HIT 2014 – Najsmaczniejsze wędliny

konkursWybieramy Bezglutenowy Hit 2014: ZNAK-AOECSnajsmaczniejsze bezglutenowe wędliny z licencjonowanym znakiem przekreślonego kłosa. Zapraszamy wszystkie osoby na diecie bezglutenowej do wzięcia udziału w konkursie z nagrodami!  Poniżej zamieszczamy formularz konkursowy.

Osoby na diecie często skarżą się na niedostępność bezpiecznych produktów szynka_zrazowabezglutenowych, nie tylko pieczywa, mąki czy makaronu, ale także  wędlin. Dlatego rozpoczynając program udzielania licencji na używanie znaku przekreślonego kłosa bardzo się staraliśmy, aby zainteresować nim producentów z tej branży. Udało się – mamy już kilkanaście firm wędliniarskich regularnie badających swoje produkty na zawartość glutenu i sprzedających je z licencjonowanym symbolem. Część produktów bezglutenowych jest szeroko dostępnych w całej Polsce w podobnych cenach jak inne wyroby poszczególnych firm.

Ponieważ produktów jest już bardzo dużo, postanowiliśmy w tym roku wybrać te najsmaczniejsze. Pokażmy producentom jakie wędliny, parówki czy pasztety najbardziej nam odpowiadają. Niech wyniki konkursu będą dla nich wskazówką, w którą stronę powinni zmierzać, aby poszerzać ofertę bezglutenową.

Nasz konkurs będzie miał charakter internetowy. Wybieramy w czterech kategoriach: „Wędliny”, „Kiełbasy”, „Parówki” oraz „Pasztety i konserwy”. Można oddać jeden, dwa lub trzy głosy na produkty z każdej kategorii (czyli maksymalnie wybieramy 12 ulubionych produktów, minimalnie 4).  Osoba głosująca może wypełnić formularz tylko jeden raz.

Warto zagłosować – czekają atrakcyjne nagrody: paczki z produktami bezglutenowymi i niespodziankami od Stowarzyszenia!

Rozwiązanie konkursu oraz przyznanie nagród producentom, których produkty zwyciężą odbędzie się 17 maja 2014 podczas IX Międzynarodowego Dnia Celiakii w Warszawie. Wtedy też wśród osób głosujących rozlosujemy nagrody, które zostaną im wysłane pocztą (nie trzeba być obecnym na MDC, aby otrzymać nagrodę). Konkurs trwa od 14 kwietnia do 12 maja 2014. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj.

Zapraszamy do głosowania, tutaj znajduje się:

FORMULARZ KONKURSOWY

A tu podpowiadamy gdzie można znaleźć bezglutenowe wędliny firm biorących udział w konkursie:

 1. Bartlowizna – wędliny tej firmy kupimy podczas jarmarków (obecnie trwają 2 Kiermasze Wielkanocne: na Pl. Wilsona w Warszawie oraz w C.H. Blue City w Warszawie), w sklepach firmowych w Goniądzu i Białymstoku oraz w sklepie internetowym firmy.
 2. ZM NOVE – produkty znajdziemy m.in. w sieciach Auchan, Tesco, Almie.
 3. Strawa – bezglutenowe wędliny kupimy na terenie Warszawy i okolic w sieciach sklepów: Piotr i Paweł, E. Leclerc, K&M  oraz innych sklepach detalicznych.
 4. Drosed – wyroby bezglutenowe dostaniemy w sieciach: Real, Selgros, Carrefour, Netto, Topaz oraz w sklepach firmowych.
 5. Staropolskie Wędliny – licencjonowane produkty tej firmy znajdują się w wielu hurtowniach i sklepach z nimi współpracujących. Wykaz tych hurtowni znajduje się na stronie firmy i obejmuje takie miasta jak: Wrocław, Wałbrzych, Grudziądz, Elbląg, Ostrołęka, Gniezno, Radom, Włocławek, Zielona Góra i inne.
 6. Tradycyjne Jadło – sklepy z produktami tej firmy znajdują się w Warszawie w Auchan Łomianki, C.H. Targówek, Centrum Skorosze, a także w Porcie Rumia, C.H. Przymorze w Gdańsku, w łódzkiej Manufakturze, Galerii Katowickiej, C.H. Europa Centralna w Gliwicach, Galerii Pestka w Poznaniu i innych punktach.
 7. Konspol – produkty tej firmy znajdziemy w następujących sklepach w całej Polsce.
 8. ZM Nowak – bezglutenowych produktów należy szukać w sklepach firmowych położonych na terenie Trójmiasta oraz gmin Pruszcz Gdański, Kolbudy i Przywidz, można je też znaleźć w niektórych sieciach handlowych. Więcej informacji na stronie producenta.
 9. Olewnik – bezglutenowe wędliny znajdziemy m.in. w Tesco, Kauflandzie, Piotrze i Pawle, Auchan.
 10. Drobimex – produkty kupimy m.in. w dużych sieciach handlowych: Auchan, Real, Carrefour, E. Leclerc, a także w Piotrze i Pawle, Selgrosie, Kauflandzie.
 11. Profi – bezglutenowe produkty tej firmy dostępne są w wielu sklepach w całej Polsce, w hiper- i supermarketach, w delikatesach oraz mniejszych sklepach.
 12. Nowicki Naturalnie – produkty znajdziemy m.in. w Kaliszu w sklepie Ala, w supermarketach Tęcza, Jubilat, Hanka, a także w Lewiatanie w Ostrowie Wielkopolskim, w Poznaniu w Spiżarni Poznańskiej, w sklepie Horacy i wielu innych sklepach detalicznych oraz w warszawskim sklepie Sin Gluten i w sklepie internetowym firmy.
 13. Intermarchè – licencjonowane produkty dostępne są we wszystkich sklepach sieci w całej Polsce.

Dziękujemy Piotrkowi za przygotowanie konkursu od strony technicznej.