MENU BEZ GLUTENU w galerii sztuki współczesnej

food art gallery 1Lokal nie istnieje lub nie należy do programu MENU BEZ GLUTENU.

Restauracja Food Art Gallery mieści się na Kępie Mieszczańskiej przy ul. Księcia Witolda 1/lok 1 we Wrocławiu, obok pięknej nadodrzańskiej mariny, pomiędzy mostami Uniwersyteckim i Pomorskim. Położona nad Odrą, oddalona nieco od turystycznego zgiełku rynku, doskonale sprawdzi się na romantyczną kolację, biznesowe spotkanie lub lunch w gronie przyjaciół.  Latem z tarasu wychodzącego na rzekę można podziwiać gmach Uniwersytetu Wrocławskiego lub  industrialny budynek elektrowni wodnej, znanego architekta Maxa Berga.Restauracja na najwyższym poziomie – piękny wystrój, profesjonalna i przyjazna obsługa oraz wyśmienite jedzenie. Food Art Gallery to kreatywna, autorska kuchnia oparta na połączeniu tradycji oraz fascynacji tym, co awangardowe i zaskakujące. Polskie smaki zyskują tu nowe brzmienie. Szef Kuchni – Mariusz Kozak swoje kulinarne doświadczenie szlifował przez 8 lat w restauracjach w Londynie i w Warszawie, gdzie prowadził kuchnię Brasserie Warszawskiej. Dla Food Art Gallery skomponował kartę, która opiera się na sezonowych produktach. Dania stają się tu dziełami sztuki. Niesamowite smaki, unikalne połączenia, najwyższa estetyka podania. Obok klasycznego menu à la carte, restauracja co tydzień proponuje swoim gościom inne, lekkie lunch menu. Można spróbować zatem marynowanego łososia na tatarze z buraków, policzków wołowych z pieczonym w soli selerem, czy też dorsza na soczewicy z chorizo, a na deser zupę czekoladową z sorbetem w pomarańczy lub puddingu ryżowego z kardamonem. Tworzenie dań od podstaw, wyłącznie z naturalnych składników daje możliwość przygotowania prawie każdego dania z karty w wersji bezglutenowej.

food art gallery 3 food art gallery 2 food art gallery 4
Nie można też pominąć małych dzieł sztuki serwowanych przez cukiernika –  tradycyjnych francuskich makaroników podawanych do kawy, czy deserów. W menu znajdują się między innymi tekstury kawy i czekolady, parfait jabłkowe, czy też selekcja domowych lodów i sorbetów. Na miejscu w restauracji wypiekany jest także bezglutenowy chleb podawany z masłem z solą wędzoną lub olejem słonecznikowym tłoczonym na zimno.
Food Art Gallery to jednocześnie galeria sztuki współczesnej. Obok sztuki kulinarnej, goście mogą obejrzeć i kupić prace wystawianych w lokalu artystów. Obrazy uznanych i młodych twórców oraz wysokiej klasy kulinarne dzieła sztuki prezentowane są w ramach jednej niecodziennej i luksusowej przestrzeni. Dzięki temu Goście zawsze mogą spodziewać się nowych wrażeń, zarówno artystycznych, jak i smakowych.