Relacja z krakowskiego Dnia Dziecka

krakow dd 2015 1Dzień dziecka to święto oczekiwane przez najmłodszych przez cały rok. Zadaniem dorosłych jest zadbanie o to, by wypadło ono jak najlepiej. A wyzwanie jest tym większe, jeśli bohaterami dnia są dzieci na diecie bezglutenowej. Tak więc 30 maja w Krakowie odbyła się kolejna edycja Bezglutenowego Dnia Dziecka.
Już od rana do Klubu Wersalik Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta zaczęły przybywać dzieci w różnym wieku. Przy serdecznych powitaniach, pysznym poczęstunku i zajęciom w podgrupach mijały wesoło minuty w oczekiwaniu na gwóźdź programu: zajęcia i zabawy z animatorami z Centrum Zabaw i Rozwoju Dziecka „Ta Dorotka”. Były i rozmaite zadania, zabawy ruchowe, wokalne, artystyczne, a nawet malowanie buziek w najbardziej fantastyczne wzory czy modelowanie balonów. Olbrzymią atrakcją było poszukiwanie skarbu. Dzieci, kierując się wskazówkami animatorek, miały za zadanie odnaleźć przemyślnie ukryty kuferek wypełniony słodkimi niespodziankami. Trudno stwierdzić, czy większą frajdę sprawiły same poszukiwania, czy też degustacja odnalezionych słodkości. Deszcz krówek (bezglutenowych, jak wszystko w tym dniu) również zgromadził wielu małych smakoszy. Dzięki prawdziwie letniej pogodzie  wszyscy goście mogli wyjść na zewnątrz i próbować swoich sił w robieniu wielkich baniek mydlanych. Niektóre z nich niemal dorównywały rozmiarem najmłodszym uczestnikom zabawy!
Liczne atrakcje przygotowane przez animatorki dały dzieciakom doskonałą okazję do wyszalenia się i wykrzyczenia (bez tego ani rusz!), ale przede wszystkim do rewelacyjnej zabawy. Co jakiś czas do sąsiedniej sali, w której rodzice w miłym towarzystwie relaksowali się przy kawie i nie takim znów małym co nieco, wpadała któraś pociecha, aby szybkim łykiem wody czy paroma kęsami herbatnika doładować baterie przed kolejnymi wyzwaniami. Na więcej szkoda im było marnować czasu, skoro tyle się działo.
Czas na odpoczynek znalazł się dopiero w momencie, gdy zakończyły się zabawy zorganizowane. Wtedy dzieci jak najbardziej doceniły słodki poczęstunek. Szczególną popularnością cieszyły się owoce w czekoladzie oraz musy owocowe.

krakow dd 2015 2 krakow dd 2015 3 krakow dd 2015 4
Oczywiście impreza nie byłaby tak udana bez pomocy naszych partnerów, którym w tym miejscu składamy gorące podziękowania. Były to firmy:
KUBARA sp. j. (m.in. talarki amarantusowe Amarello)
Menii Łukasz Jakubowski (rewelacyjne musy owocowe)
Schär (m. in. herbatniki)
Śnieżka – Invest (owoce w czekoladzie i krówki)

Relacja: Łucja Jasińska
Zdjęcia: Bernadetta Piskorz – fotograf z Centrum „Ta Dorotka”

Od Zarządu

Dziękujemy za organizację kolorowego i bajecznego Dnia Dziecka. Z wielką przyjemnością zawsze czytamy relacje z krakowskich imprez i oglądamy roześmiane buźki dzieci. Składamy serdeczne życzenia udanego wypoczynku letniego.