Z wizytą w Papugarni – relacja

Bezglutenowe dzieci z okolic Szczecina spotkały się 11 lutego 2017 r., w sobotę, z okazji rozpoczęcia ferii zimowych, w Papugarni Carmen. To miejsce, w którym mieszka kilkadziesiąt różnej wielkości papug, przyjaznych i oswojonych z obecnością dużej ilości osób. Na początek pani z obsługi poinformowała małych uczestników spotkania o zasadach, jakie panują w Papugarni. Należało zdjąć wszelką biżuterię oraz ozdoby włosów, ponieważ papugi, prawie tak jak sroki, chętnie się nią interesują, potrafią nawet wyjąć niezauważalnie kolczyki z uszu 🙂 Jeszcze tylko należało zdezynfekować ręce i można było znaleźć się w królestwie papug.
Każde dziecko dostało porcję karmy odpowiedniej dla ptaków. Duże i różnokolorowe papugi ary siedziały wysoko na specjalnych gałęziach i linkach. Obsługa prosiła, żeby nie brać ich na ręce, ponieważ są dość ciężkie. Mniejsze papugi można było natomiast dotykać, karmić; czasem same siadały na ramionach, rękach, czy głowach odwiedzających je dzieci, co widać na załączonych zdjęciach. Ptaki były bardzo przyjazne i delikatne, trochę interesowały się guzikami na ubraniach, chętnie jadły karmę. Dzieci były bardzo zainteresowane poznawaniem kolejnych mieszkańców Papugarni.
W przerwie, po dokładnym umyciu rąk, dzieci posiliły się bezglutenowymi ciastkami przyniesionymi przez rodziców (były muffinki, ptysie, donuty, herbatniki i różne inne ciasteczka) oraz ciepłą herbatą.

  

Dzieci z naszych okolic już po raz kolejny spotkały się przed feriami zimowymi. Staramy się zwykle zainspirować je do kreatywnego wypoczynku i zachęcamy do ciekawego rozpoczęcia ferii.
Bardzo dziękuję wszystkim Rodzicom, którzy jak zwykle z życzliwością potraktowali naszą prośbę o przygotowanie poczęstunku dla swoich pociech. Część smakołyków, których nie dali rady zjeść mali uczestnicy spotkania, została zabrana na wynos 🙂
Serdecznie dziękuję Ani za rezerwację terminu w Papugarni oraz opiekę nad najmłodszymi uczestnikami imprezy; dzięki jej pomocy maluchy bardzo szybko oswoiły się z papugami.
Pozdrawiamy ze Szczecina wszystkich, którzy właśnie mają ferie 🙂

Jola Meller

Od Zarządu: Dziękujemy, Jolu!