1% od emerytów i rencistów – prosty sposób od 2017 roku!

Do tej pory korzystanie przez emerytów i rencistów z możliwości przekazywania 1% postrzegane było jako trudne, ponieważ wymagało od nich samodzielnego rozliczania się z urzędem skarbowym. Przyjęte w 2017 r. rozwiązanie trudność tę likwiduje. Prosty formularz PIT-OP umożliwia emerytom i rencistom przekazanie 1% bez konieczności samodzielnego rozliczenia się (rozliczenia podatków) z urzędem skarbowym.

Jeśli emeryt lub rencista chce przekazać 1% podatku (np. naszemu Stowarzyszeniu), wystarczy że wpisze swoje dane i nr KRS (nasz numer KRS to 00 00 27 37 81) do prostego formularza PIT-OP, podpisze go i wyśle do swojego urzędu skarbowego. Nie wymaga to wpisywania żadnych kwot i samodzielnego wyliczania 1% podatku – zrobi to ZUS. Nie trzeba nawet wpisywać nazwy organizacji, wystarczy sam jej numer.

Zachęcamy – informujcie o możliwości skorzystania z PIT-OP swoich bliskich na rencie i emeryturze, wydrukujcie im PIT-OP. Tutaj znajduje się więcej informacji, infografika na ten temat oraz PIT-OP do pobrania.