11 transport z pomocą humanitarną dla dzieci w Ukrainie

Nasz pomocowy maraton trwa. Wysłaliśmy właśnie kolejny, już 11, transport z pomocą humanitarną dla dzieci na diecie bezglutenowej w Ukrainie. Produkty odbiera w Kijowie Ukraińskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i przekazuje swoim podopiecznym.

Ile potrwa wojna? Wszyscy zadajemy sobie to pytanie, ale nikt nie zna odpowiedzi. Jedno jest pewne – pomoc ludziom w Ukrainie jest cały czas potrzebna. Żywności bezglutenowej brakuje. Mimo że przygotowanie transportu humanitarnego to ogromnie wyzwanie, trudne pod wieloma względami, podjęliśmy się tego po raz 11. W biurze Stowarzyszenia zapakowaliśmy ponad 2 tony żywności, która trafi do kilkuset bezglutenowych ukraińskich rodzin. Są to głównie dzieci, często z dodatkowymi schorzeniami. Liczne podziękowania, które otrzymujemy, bardzo wzruszają i motywują do dalszej pomocy.

Oprócz wysyłania transportów humanitarnych do Ukrainy, od początku trwania wojny przekazujemy paczki z żywnością bezglutenową osobom, które przyjechały do Polski (głównie są to mamy dzieci). Do tej pory po pomoc zgłosiło się do nas ponad 130 rodzin.

Dlatego jeśli chcesz włączyć się w pomoc w przekazywaniu żywności bezglutenowej, możesz wpłacić darowiznę lub przesłać do Stowarzyszenia paczkę z produktami. Przekażemy je w kolejnym transporcie lub wyślemy do rodzin, które przyjechały do Polski. Możesz też pomóc nam pakować paczki.

Wpłać darowiznę

Przekaż produkty bezglutenowe

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

ul. Na Uboczu 28 U-C4
02-791 Warszawa

Jeśli chcesz pomóc w pakowaniu – skontaktuj się z nami

11 transport z pomocą humanitarną dla dzieci w Ukrainie