12 transport z pomocą humanitarną dla dzieci w Ukrainie

Już 12 raz wysłaliśmy transport z pomocą humanitarną do Ukrainy. Ponad 2 tony bezglutenowej żywności: makaron, mąka, pieczywo, ciastka. 9 palet żywności dotarło wczoraj do Kijowa.

Na miejscu w Kijowie wolontariusze Ukraińskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią podzielą żywność na paczki i roześlą ją do ponad 1000 rodzin, w których na diecie bezglutenowej są głównie dzieci. Paczki z żywnością, którą wysyłamy docierają do przeróżnych zakątków Ukrainy. Mamy nadzieję, że i tym razem wywołają uśmiech na buziach dzieci, które na co dzień otacza dramat wojny.

Wszyscy marzymy o tym, żeby wojna się skończyła i tego rodzaju pomoc nie była już potrzebna. Ale póki trwa i nie wiemy kiedy się skończy, chcemy kontynuować naszą pomoc humanitarną, wysyłając bezglutenową żywność do Ukrainy. Choć nigdy nie myśleliśmy, że będziemy musieli udzielać tego typu pomocy.

Jeśli chcesz włączyć się w pomoc w przekazywaniu żywności bezglutenowej, możesz wpłacić darowiznę lub przesłać do Stowarzyszenia paczkę z produktami. Przekażemy je w kolejnym transporcie lub wyślemy do rodzin, które przyjechały do Polski.

Wpłać darowiznę

Przekaż produkty bezglutenowe

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

ul. Na Uboczu 28 U-C4
02-791 Warszawa

Nasze Stowarzyszenie pomaga Ukraińcom na diecie bezglutenowej od początku wojny. Więcej informacji na temat naszych działań i ich efektów znajdziesz w wielu innych wpisach na stronie.

12 transport z pomocą humanitarną dla dzieci w Ukrainie