1600 dzieci wyjechało na obozy bezglutenowe pod patronatem Stowarzyszenia

Już od 12 lat dzieci i młodzież na diecie wyjeżdżają na letnie obozy bezglutenowe pod naszym patronatem. Sami również zorganizowaliśmy ich kilka. Oferta bezglutenowego wypoczynku jest bardzo różnorodna, a z wyjazdów co roku korzysta średnio 150-200 dzieci. Wkrótce ogłosimy propozycje na wakacje 2023.

Niektórzy koloniści z Lądka Zdroju, Stoczka Łukowskiego, Karwii, Mikoszewa, Poddąbia, Debrzyna czy Podlesic są już dorośli 🙂 Ale wspomnienia wspólnych bezglutenowych wyjazdów, a czasem zawarte na nich przyjaźnie, pozostały do dziś i są bezcenne. Rekordziści byli na kilkunastu letnich wyjazdach stowarzyszeniowych lub organizowanych pod naszym patronatem.

Łącznie odbyły się aż 44 obozy i kolonie, a wypoczywało na nich około 1600 dzieci!

  • Od kilku lat Stowarzyszenie współpracuje z firmą Sportfun oraz Hamak-tur. Patronujemy obozom tworzonym przez nich specjalnie z myślą o dzieciach i młodzieży na diecie bezglutenowej. Przeszkolona pod kątem diety kadra i ośrodki, a także obecność na obozach osób ze Stowarzyszenia znających temat od podszewki – oto idea naszego patronatu. Nie zarabiamy na tym nawet złotówki – to kolejna forma realizacji misji Stowarzyszenia.
  • Dzieciom i rodzicom pozostaje decyzja co do wyboru miejsca i profilu samego obozu. A naprawdę jest w czym wybierać. Od wyjazdów typowo sportowych, np. pływacki, nurkowy, żeglarski czy konny, po survivale, obozy kulinarne i artystyczne wszelkiego typu. Kilkadziesiąt propozycji, wśród których każdy może znaleźć coś dla siebie.
  • Podczas wyjazdów na pierwszym planie jest bezpieczeństwo dzieci pod kątem żywieniowym i tym zajmują się dorośli. Dzieciom i młodzieży pozostaje skupić się na wypoczynku na świeżym powietrzu, zabawie i kontakcie z rówieśnikami. To dla nich najlepsze miejsce, by nie czuły się inne – tutaj nikt nie „wyróżnia się” dietą.

Już wkrótce opublikujemy ofertę bezglutenowych obozów 2023, na które serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych.

A oto parę słów od organizatorów ostatnich wyjazdów z lata 2022:

Sportfun:

Powodem popularności naszych obozów jest atrakcyjna oferta, ale również możliwość korzystania z diety bezglutenowej, bezlaktozowej, niskofenyloalaninowej i innych dostosowanych do potrzeb uczestników. Dzieci od pierwszej godziny pobytu bawią się pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry wychowawczej. Nasze letnie obozy są organizowane na przepięknych Kaszubach (Stawiska, Kormoran), jak również w miejscowościach nadmorskich – Mikoszewo i Ostrowo. Program zawsze ułożony jest w ten sposób, aby maksymalnie wykorzystać otaczające nas lasy (np. podchody, zajęcia survivalowe), jak i piękne malownicze jeziora (windsurfing, zabawy w wodzie, pływanie na SUP-ach). Zwiedzamy okoliczne miejscowości, rezerwaty przyrody, gramy we „flagi”, „podchody” oraz wiele innych gier terenowych, które świetnie realizujemy w urozmaiconym krajobrazie Kaszub. Na naszych obozach dzieci i młodzież uczą się działać w grupie, poznają swoje mocne i słabe strony. Uczą się komunikacji i zrozumienia, bez telefonów i gier elektronicznych. Dzieci podczas zajęć tzw. profilowych mają możliwość rozwijania swoich pasji i zainteresowań. Oferujemy m. in. profil konny, survivalowy, pływacki, nurkowy, artystyczny, rolkarski, sportowy, taneczny jak również ćwiczymy jazdę na hulajnodze czy fechtunek.

Najbardziej popularne i lubiane punkty programu to:

  • fluo party (obozowicze wymalowani sprayami i farbami fluorescencyjnymi bawią się przy świetle lamp UV)
  • chrzest obozowy – o różnej tematyce i scenerii (w tym roku tradycyjnie wróciliśmy do „wizyty Neptuna” i jego świty)
  • „mam talent”,
  • podchody
  • dzień przedsiębiorcy: obozowicze w grupach (wymieszane kategorie wiekowe) zakładają firmę usługową
  • ognisko z tematyczną oprawą (w tym roku przewodni temat: przybysze z kosmosu)

Zapewniamy możliwość dojazdu z największych polskich miast. Oferta każdego roku wzbogacana jest o nowe zabawy, konkursy i imprezy. Wspaniała zabawa i bezpieczeństwo, to dla nas najważniejsze!

Hamak-tur:

Podczas wakacji 2022 spędziliśmy razem 11 niesamowitych dni na obozie bezglutenowym w Nowym Gierałtowie. Już od kilku lat wybieramy ten sam ośrodek przyjaznym alergikom, w dolinie Białej Lądeckiej, w otoczeniu gór i lasów. Codzienne zajęcia na świeżym powietrzu sprawiały, że naszym podopiecznym dopisywały apetyty. Bogaty wybór profili na obozie sprawił, że każdy znalazł coś dla siebie (konne, kulinarne, sport, max, adventure, artystyczne i wiele innych).
Doświadczona kadra oraz pani dietetyk, która była cały czas na miejscu, dbała o ścisłe przestrzeganie diety oraz odpowiedni dobór certyfikowanych produktów. Natomiast załoga kuchni rozpieszczała kulinarnie naszych uczestników. Podawane posiłki były różnorodne, bogate w sezonowe warzywa i owoce. Indywidualne podejście do każdego dziecka, umożliwiało nam poznanie specyfiki jego diety przed rozpoczęciem obozu, dzięki ankiecie, którą wypełniali rodzice.

Serdecznie zapraszamy dzieci i młodzież!

1600 dzieci wyjechało na obozy bezglutenowe pod patronatem Stowarzyszenia