9 i 10 transport z naszą pomocą humanitarną trafiły do Ukrainy

W ostatnim czasie wysłaliśmy do Ukrainy (Lwowa i Kijowa) już 9 i 10 transport z pomocą humanitarną. To wielki wysiłek logistyczny, ale daje nam ogromną radość. Dzięki temu realna pomoc trafia bezpośrednio do dzieci z celiakią, często też z chorobami współistniejącymi. Paczka z żywnością  choć na chwilę pozwala im zapomnieć o koszmarze otaczającej je wojny. W sumie Stowarzyszenie wysłało do Ukrainy już ok. 45 palet żywności bezglutenowej.

Mieliśmy duże problemy logistyczne w związku z ostatnimi transportami, mnóstwo nerwów i stresu. Z drugiej strony świadomość, jak bardzo ta pomoc jest oczekiwana w Ukrainie motywowała nas do tego, żeby niemal stanąć na głowie i zorganizować transport. Udało się! Produkty dotarły do Lwowa, a potem kolejne do Kijowa. Stowarzyszenie Ukraińskie z przekazanych przez nas darów przygotowało ok. 500 paczek, które trafiają właśnie do osób w różnych zakątkach kraju.

Dla nas ulga, że znów się udało i ogrom satysfakcji, że możemy pomóc tym, którzy bardzo tej pomocy potrzebują. A wiadomości, jakie otrzymujemy poruszają nad do głębi i nie pozwalają się poddawać, choć pomoc Ukrainie to zdecydowanie nie sprint, a maraton:

„Nie wiem, czy rozumiecie po ukraińsku, ale pragnę wyrazić wszystkie możliwe słowa wdzięczności do Was wszystkich za wyciągnięcie do nas pomocnej dłoni, silnego ramienia w tak trudnych chwilach naszego kraju….czujemy Wasze wsparcie, Wasza pomoc jest bezcenna!!! Niezwykle fajni sąsiedzi, szczery i odważny naród. Dziękujemy w imieniu naszych dzieci !!

Informacja od Ukraińskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią o tym, gdzie trafia żywność od nas znajduje się tutaj.

Cieszymy się też, że mogliśmy także już po raz czwarty przekazać produkty bezglutenowe firmie cateringowej DGES z Warszawy (z programu MENU BEZ GLUTENU), która regularnie wysyła żywność do Nowowołyńska. Pomoc ta trafia do około 50 rodzin, w których są osoby na diecie bezglutenowej. Przekazaliśmy także bezglutenowe produkty spożywcze na zbiórkę organizowaną przez Śląsk dla Ukrainy. Produkty trafiły do dzieci na diecie bezglutenowej z różnego rodzaju niepełnosprawnościami.

Jeśli chcesz włączyć się w pomoc w przekazywaniu żywności bezglutenowej dzieciom w Ukrainie, możesz wpłacić darowiznę lub przesłać do Stowarzyszenia paczkę z produktami. Przekażemy je w kolejnym transporcie.

Wpłać darowiznę:

Przekaż produkty bezglutenowe:

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

ul. Na Uboczu 28 U-C4
02-791 Warszawa

9 i 10 transport z naszą pomocą humanitarną trafiły do Ukrainy