Bezglutenowe hamburgery w restauracjach sieci McDonald’s?

W wakacje na Facebooku zapytaliśmy naszych obserwujących, czy chcieliby, aby bezglutenowe hamburgery, hot-dogi lub inne ciepłe przekąski były dostępne w sprzedaży na stacjach paliw. Post wzbudził ogromne zainteresowanie i był żywo komentowany. A co z McDonald’s?

W odpowiedziach wiele razy podnoszono temat bezglutenowej oferty w sieci McDonald’s. W mediach społecznościowych Stowarzyszenia zamieszczane są zdjęcia bezglutenowych kanapek z McDonalds’s choćby w Czechach. Relacje z wizyt w restauracjach w Portugalii, Hiszpanii, na Węgrzech, we Włoszech, w Skandynawii czy wspomnianych Czechach rozbudzają w bezglutenowcach ogromną nadzieję, że być może także w Polsce w McDonald’s będą mogli kupić bezglutenową kanapkę. Czy jest na to szansa?

Wysłaliśmy właśnie pismo do Dyrektora Generalnego McDonald’s Polska z pytaniem czy sieć planuje wprowadzenie kanapek dla osób na diecie bezglutenowej. Jest to kolejny kontakt Stowarzyszenia z siecią w tej sprawie.

Możliwość zjedzenia kanapki, szczególnie w podróży, byłaby spełnieniem marzeń wielu osób na diecie bezglutenowej. Szczególnie, że taka oferta została już wprowadzona w tak wielu krajach. Pora na Polskę 🙂

Będziemy informować o efektach naszych rozmów z siecią McDonald’s.

Bezglutenowe hamburgery w restauracjach sieci McDonald’s?