Bezglutenowe obozy dla dzieci i młodzieży – lato 2023

W tym roku nasze Stowarzyszenie obejmuje patronatem 5 różnych obozów dla dzieci i młodzieży na diecie bezglutenowej. Organizatorzy proponują do wyboru aż 30 różnych profili, istny „funmageddon” 🙂 Zapraszamy nad morze, w góry i nad jeziora!

W ciągu ostatnich 12 lat z 44 obozów pod patronatem Stowarzyszenia skorzystało około 1600 dzieci. Dlaczego warto wysłać dziecko na taki obóz a nie ryzykować błędy w diecie i kłopoty ze zdrowiem na zwykłym wyjeździe? Podczas obozów z patronatem Stowarzyszenia na pierwszym planie jest bezpieczeństwo dzieci pod kątem żywieniowym. I tym zajmują się dorośli. Dzieciom i młodzieży pozostaje skupić się na wypoczynku na świeżym powietrzu, zabawie i kontakcie z rówieśnikami. Jest to dla nich najlepsze miejsce, by nie czuły się inne – tutaj nikt nie „wyróżnia się” dietą. A zawarte znajomości i przyjaźnie potrafią pozostać na lata – mamy na to wiele dowodów wśród naszych własnych dzieci.

Uwaga:

  • Obozy z naszym patronatem nie są wyłącznie dla dzieci na diecie. Może też jechać „glutenowe” rodzeństwo lub przyjaciele.
  • Oprócz diety bezglutenowej na obozach uwzględniane są też inne ograniczenia żywieniowe (np. dieta bez laktozy).

Oferta bezglutenowych obozów pod patronatem Stowarzyszenia:

  • 24.06 – 03.07.2023Stawiska obóz sportowo-wypoczynkowy nad jeziorem (Sportfun). Profile: konny, rowerowy, pływacki, survivalowy, sportowy, rękodzieło, rolkarski. Zapisy od 1 marca – szczegóły.   
  • 24.06 – 07.07.2023Wielkie Jeziora Mazurskie – rejs (Hamak-tur). Szczegóły i zapisy
  • 14.07 – 23.07.2023 – Mikoszewo – obóz nad morzem (Sportfun). Profile: survivalowy, teatralny, sportowy, fotograficzny, rękodzieło, gimnastyka z akrobatyką. Zapisy od 1 marca – szczegóły
  • 15.07 25.11.2023 – Nowy Gierałtów – obóz sportowo-wypoczynkowy w górach (Hamak-tur). Profile: konny, kulinarny, sport max, adventure, art, art-konny, art-kulinarny, konno-kulinarny, sport max-kulinarny, młoda kadra. Szczegóły i  zapisy pod każdym z linków.
  • 01.08 – 10.08.2023 Ostrowo – obóz nad morzem (Sportfun). Profile: militarny, majsterkowanie, taneczny, artystyczny, survivalowy, sportowy. Zapisy od 1 marca – szczegóły.

Na czym polega patronat Stowarzyszenia?

Miejsca, w których wypoczywają dzieci są przez nasz szkolone pod kątem diety bezglutenowej (cały personel kuchni). Szkolimy również kadrę opiekującą się dziećmi i młodzieżą, a podczas obozu nad całością czuwa albo nasz dietetyk, albo inna doświadczona osoba ze Stowarzyszenia. Jedynie na żaglach młodzież samodzielnie przygotowuje posiłki pod okiem przeszkolonych wychowawców.

W imieniu organizatorów wypoczynku serdecznie zapraszamy!

Bezglutenowe obozy dla dzieci i młodzieży – lato 2023