Bezglutenowy Dzień Dziecka – krakowska Impreza Wspinaczkowa

Większość rodziców doskonale wie, że około Dnia Dziecka aż roi się od wspaniałych ofert świętowania: imprezy, pikniki, warsztaty, zabawy… Trudno się zdecydować i wybrać to miejsce, w którym dziecko będzie się bawić najlepiej. Ale krakowska Impreza Wspinaczkowa miała dwie niewątpliwe zalety. Po pierwsze: pozwalała dzieciom w każdym wieku , od dwuletnich maluszków po nastolatki, na znakomitą zabawę i nowe wyzwania. Po drugie: była całkowicie bezglutenowa!

I tak 11 czerwca prawie pięćdziesięcioro dzieci (oraz ich rodziców) spotkało się w Centrum Wspinaczkowym FORTECA. Po podzieleniu na grupy wiekowe, pod opieką i przewodnictwem wykwalifikowanych instruktorów, dzieciaki rzuciły się w wir przygód.

Tyle ich było, że trudno wymienić wszystkie. Bo i tor przeszkód, i przeciąganie liny, i huśtawka, i wspinaczka z asekuracją na rozmaitej wysokości ściankach oraz całe mnóstwo innych zabaw i atrakcji. Największą z nich okazała się niewątpliwie Tyrolka, czyli zjazd na 30-metrowej linie. Im wyżej, szybciej i trudniej, tym szerszy uśmiech na twarzy zdobywcy.

  

W czasie gdy dzieci królowały na wysokościach, rodzice tradycyjnie mogli cieszyć się własnym towarzystwem przy bezglutenowym poczęstunku. Tematów do rozmów nie brakowało, tak więc trudno ocenić, kto z większym rozczarowaniem przyjął fakt zakończenie imprezy: dorośli czy ich pociechy.

Ale przecież co to za Dzień Dziecka bez prezentów? W tym roku specjalne podziękowania należą się firmie LIDL, która przygotowała fantastyczne zabawki dla naszych fantastycznych dzieciaków. Losowanie prezentów należało chyba do bardziej ekscytujących momentów dnia.

  
Ale nawet największe emocje muszą się kiedyś skończyć, zatem i nasza impreza również. Ale wspomnienia pozostaną na długo.

Serdecznie dziękujemy firmie LIDL za prezenty, firmom Schär i Dr. Oetker, za bezglutenowy poczęstunek i łakocie do paczek oraz Centrum Wspinaczkowemu FORTECA za pomysłowe i ciekawe przeprowadzenie imprezy.

Zapraszamy na nasze kolejne spotkania.
Oddział Kraków

Relacja: Łucja Jasińska
Zdjęcia: Robert Mucha

  :

Od Zarządu Stowarzyszenia: Dziękujemy za zorganizowanie po raz kolejny wspaniałego Dnia Dziecka.