Bezglutenowy Dzień Dziecka w Kielcach – 4 czerwca 2017

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej Oddział Kielce zaprasza na trzeci w naszym mieście Bezglutenowy Dzień Dziecka. Tak jak w ubiegłym roku, spotkamy się na Leśnym Pikniku na kieleckim Stadionie (rejon Pakosza i Baranówka) 4 czerwca 2017 o godz 15:15.
Zbiórka o godz. 15:00 przy wejściu do Hotelu Leśny Dwór. Stamtąd całą grupą przejdziemy na miejsce ogniska. Serdecznie zapraszamy wszystkie chętne dzieci wraz z rodzicami do dużej wiaty grillowej. Jest to miejsce zadaszone, wyposażone w ławy i stoły, a więc pogoda nam niestraszna. Przy wiacie znajduje się mini plac zabaw ze zjeżdżalnią, huśtawką i karuzelą. Aby zachęcić dzieci i dorosłych do ruchu, mile widziane będą sprzęty sportowe, w które można grać na świeżym powietrzu (piłka, badminton itp.).
Ponieważ spotkamy się przy ognisku, ważne jest żeby uczestnicy byli wyposażeni w patyki do upieczenia bezglutenowych kiełbasek (kiełbaski zapewnia Stowarzyszenie). Wiatę mamy zarezerwowaną do godziny 18:00. Każde z dzieci otrzyma słodki, i oczywiście bezglutenowy, upominek z okazji swojego święta.

W czasie gdy dzieci oddadzą się zabawie, rodzice będą mieli okazję do poznania się i wymiany doświadczeń w prowadzeniu diety bezglutenowej. Zachęcamy do przyniesienia bezglutenowych domowych wypieków lub innych bezglutenowych smakołyków do degustacji (prosimy o opisanie ich pod kątem użytych składników).

W spotkaniu będzie uczestniczyła nasza dietetyczka Martyna Samiczak, która chętnie odpowie na pytania dotyczące prawidłowego prowadzenia diety bezglutenowej.

Zapisy pod adresem kielce@celiakia.pl. W zgłoszeniu prosimy podać imię, nazwisko i wiek dziecka na diecie bezglutenowej oraz informację o przynależności rodzica do Stowarzyszenia i opłaconej składce za 2017 r. Każde zgłoszenie będzie potwierdzone zwrotnym mailem. Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Zapraszamy!

Oddział Kielce