Bezpłatne testy w kierunku celiakii w Warszawie

Kiedyś celiakię kojarzono niemal wyłącznie z przewlekłymi biegunkami, niedokrwistością oraz niedożywieniem, występującymi u dzieci. Dziś wiemy, że dotyczy również dorosłych i może dawać różnorodne objawy – także niezwiązane bezpośrednio z układem pokarmowym jak np. niski wzrost czy problemy z płodnością. Wciąż jednak zmagamy się z niską rozpoznawalnością tej choroby.

Firma Schär zaprasza na bezpłatne testy w kierunku celiakii, które odbędą się 16 listopada (w sobotę) w holu przy głównym wejściu do centrum handlowego Westfield Arkadia w Warszawie, al. Jana Pawła II 82 w godz. 10:00-20:00. Wystarczy wypełnić prostą ankietę na stronie Schär, oceniającą ryzyko wystąpienia choroby. W następnym kroku należy wypełnić formularz rejestracyjny i z otrzymanym kodem SMS zgłosić się na stoisko Schär 16 listopada 2019 roku. Pierwszych 250 zarejestrowanych osób zostanie przebadanych pod okiem wykwalifikowanych pielęgniarek, a pozostali otrzymają testy do samodzielnego wykonania w domu. W sumie udostępni aż 800 bezpłatnych testów. Na miejscu odbędą się także konsultacje z dietetykami oraz dyżurującym w określonych godzinach lekarzem.
Pozytywny wynik testu nie jest ostateczną diagnozą, ale przyczynkiem do dalszej pogłębionej diagnostyki.

Osoby zainteresowane bezpłatnym testem w kierunku celiakii mogą zarejestrować się tutaj: https://www.schaer.com/pl-pl/c/self-assessment

Bezpłatne testy w kierunku celiakii w Warszawie