Byliśmy na V Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Rodzinnej 2019

W dniach 15-16 listopada 2019 r. w Centrum Kongresowym ICE w Krakowie odbyła się V Ogólnopolska Konferencja Medycyny Rodzinnej. W tym samym czasie i budynku miały miejscu dwie inne konferencje dla lekarzy – I Kongres Niewydolności Serca oraz X Małopolska Jesień Internistyczna. W sumie we wszystkich trzech wydarzeniach wzięło udział ponad 2 000 lekarzy.

Nasze Stowarzyszenie na konferencji pełniło rolę wystawcy. Przedstawiliśmy kilkuset lekarzom ofertę bezpłatnych materiałów edukacyjnych dla pacjentów, czyli: poradnika „Celiakia i dieta bezglutenowa”, poradnika „Dziecko na diecie bezglutenowej”, magazynu „Bez glutenu”, ABC diety bezglutenowej oraz „Celiakia i dieta bezglutenowa”. Stoisko Stowarzyszenia cieszyło się bardzo dużym zainteresowaniem. Wielu specjalistów skorzystało z okazji i zaopatrzyło się w zestaw materiałów, dzięki czemu ponad 1000 kompletów ulotek, poradników i pozostałych materiałów trafiło do gabinetów lekarskich. Kilkudziesięciu lekarzy złożyło także zamówienia na wysyłkę większej ilości materiałów dla swoich pacjentów. Wśród odwiedzających było też kilku lekarzy, którzy sami mają celiakię.

Podczas przerw w wykładach w holu głównym Centrum Kongresowego odbyły się krótkie prezentacje organizacji pacjenckich. Także w tym wypadku nasze wystąpienie cieszyło się największym zainteresowaniem spośród wszystkich. Grażyna Konińska, dietetyczka z Centrum Diety Bezglutenowej oraz Rafał Jasiński, wolontariusz i koordynator krakowskiego oddziału Stowarzyszenia, przybliżyli lekarzom realia życia pacjentów na diecie bezglutenowej.

Mamy nadzieję, że skoro kropla drąży skałę, to udział Stowarzyszenia w tego typu wydarzeniach wpłynie pozytywnie na świadomość lekarzy, poprawę diagnostyki celiakii oraz większe wsparcie dla osób, które z powodów zdrowotnych muszą przejść na dietę bezglutenową.

Dziękujemy serdecznie organizatorom za zaproszenie.

Byliśmy na V Ogólnopolskiej Konferencji Medycyny Rodzinnej 2019