Co je Jan? I dlaczego nie ciastko? – niespodzianka z okazji XV MDC

Na koniec obchodów XV Międzynarodowego Dnia Celiakii przedstawiamy piękną niespodziankę  – naszą nową książeczkę dla dzieci „Co je Jan?”.

Co je Jan?

Miały ją dostać młodsze dzieci na imprezach Stowarzyszeniowych, z okazji Dnia Dziecka w całej Polsce, od Szczecina po Rzeszów. Koronawirus pokrzyżował te plany.

Autorka książeczki – Justyna Tarkowska –  prywatnie mama Janka, sama również jest na diecie bezglutenowej. Z zawodu jest ilustratorką, projektantką okładek.  Książeczka „Co je Jan?”  to jej debiut literacki. Włożyła w nią całe swoje serce. Wspaniałe ilustracje, zabawny tekst. Prawdziwa perełka wydawnicza.

„Co je Jan?” to książeczka, która oswaja i w prosty sposób tłumaczy zasady diety bezglutenowej. Historię tą wymyśliłam i zilustrowałam będąc na urlopie macierzyńskim. Wiem, że dla wielu małych (i dużych!) celiaków najtrudniejsza bywa – o dziwo – nie sama rezygnacja z glutenu, a konieczność wielokrotnego tłumaczenia swojej choroby bliskim i dalszym osobom. Najlepiej sprawdzają się wtedy proste komunikaty, proste słowa i obrazy. I tak, z potrzeby chwili i serca, powstała historia o Janku, który nie je glutenu. 

W tym roku nie będzie spotkań z okazji Dnia Dziecka, ale się nie poddajemy!

Już teraz dzieci mogą wziąć udział w zabawie pt. „Moje najpyszniejsze na całym świecie bezglutenowe śniadanie” – na Wasze zdjęcia czekamy do 28 maja 2020r.! – więcej informacji o zabawie

Powoli wracamy do Centrum Diety Bezglutenowej. Na razie mamy dyżury w mocno zmniejszonym składzie (część zespołu dalej pracuje zdalnie).W ciągu najbliższych dwóch tygodni planujemy przygotować zaległą wysyłkę „Oli, Franka i Gucia Glutena”.

W czerwcu zamierzamy zająć się dystrybucją „Co je Jan?”

Co je Jan?

Nasza książeczka jest przeznaczona dla młodszych dzieci, w wieku: 3-6 lat, ale też i starsi będą się dobrze bawić przy czytaniu tej publikacji i oglądaniu świetnych grafik. Ma twardą okładkę i 24 strony ze specjalnego, grubego papieru.

Egzemplarz jest bezpłatny dla członków Stowarzyszenia (szczegóły dotyczące wysyłki opublikujemy na początku czerwca). Nie prowadzimy sprzedaży książki.

Co je Jan? I dlaczego nie ciastko? – niespodzianka z okazji XV MDC