Dieta bezglutenowa bez tajemnic – relacja ze spotkania w Krakowie

10 września w Centrum Obywatelskim przy ul. Reymonta 20/39 w Krakowie odbyło się spotkanie na temat diety bezglutenowej pt. Dieta bezglutenowa bez tajemnic. Wydarzenie skierowane było do osób, które od niedawna mierzą się z wyzwaniem jakim jest stosowanie diety bezglutenowej. Z radością spotkaliśmy się również z osobami, które mają większy staż na diecie i uczestniczyły już we wcześniejszych spotkaniach. Bardzo miło było zobaczyć znajome twarze po długiej pandemicznej przerwie.

Podczas 3-godzinnego spotkania omówiliśmy, co można jeść na diecie bezglutenowej (a czego nie) i jak przygotowywać bezglutenowe posiłki. Nie zabrakło sytuacji praktycznych, czyli wszelkich pomyłek, podstępów i zagrożeń czyhających na początkujące osoby. Wspomnieliśmy też kilka słów o diagnostyce chorób glutenozależnych oraz bezpieczeństwie leków i kosmetyków dla osób na diecie bezglutenowej. Tematy te cieszyły się szczególnym zainteresowaniem.

Spotkanie to krótki odcinek czasu, a życie z dietą bezglutenową trwa. Dlatego podzieliliśmy się też namiarami na źródła informacji, z których można korzystać na bieżąco i szukać odpowiedzi na nurtujące pytania. Na spotkaniu mimo trudnych emocjonalnie tematów dotyczących życia na diecie, nie zabrakło śmiechu, uśmiechów, mnóstwa notatek i zawierania nowych znajomości.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za aktywny udział w spotkaniu.

Joanna Kozdroń – Oddział Kraków

Dieta bezglutenowa bez tajemnic – relacja ze spotkania w Krakowie