Doroczne spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia 2019 już za nami

Na początku października, jak co roku, z całej Polski do Warszawy przyjechali przedstawiciele naszego Stowarzyszenia, by razem z osobami z Zarządu i Centrum Diety Bezglutenowej szkolić się, dyskutować i planować kolejne działania.

To właśnie osoby ze zdjęcia (oraz kilkoro nieobecnych) odpowiadają za pracę Stowarzyszenia, w tym za organizację spotkań, warsztatów i konferencji na terenie całego kraju. Wraz z pomagającymi im wolontariuszami działają, aby stworzyć możliwość rzetelnej edukacji oraz integracji osób stosujących dietę bezglutenową w swoich regionach.

Kilkudniowe intensywne spotkanie było podzielone na bloki tematyczne, dzięki którym każdy z wątków został poruszony zarówno w wąskich grupach osób zainteresowanych, jak również na forum. Takie spotkania to bezcenna okazja do lepszego poznania się i wymiany doświadczeń. Nowe osoby, które dopiero rozpoczęły działalność w swoich miastach, mają sposobność poznać tych bardziej doświadczonych, którzy działają już od wielu lat. I chętnie dzielą się swym doświadczeniem jak planować wydarzenia, od czego zacząć ich realizację i na co zwrócić szczególną uwagę. 

Jednym z punktów programu były warsztaty kulinarne, podczas których lepiliśmy bezglutenowe pierogi. Chcieliśmy przekonać wszystkich, że przygotowanie tego dania nie jest wcale takie trudne, pokazać różne opcje ciasta i farszu. Ważne było także przekazanie nowym osobom, jak wygląda przygotowanie warsztatów od strony organizacyjnej.

Podsumowując całe spotkanie: lepiej się poznaliśmy, porozmawialiśmy o dotychczasowych działaniach Stowarzyszenia, mamy dużo przemyśleń, planów i fajnych pomysłów na przyszłość.

Wszystkim naszym przedstawicielom regionalnym i wolontariuszom bardzo dziękujemy za przyjazd i pełne energii uczestniczenie w spotkaniu.

A wszystkich chętnych, którzy chcieliby zostać wolontariuszami Stowarzyszenia i rozpocząć działalność w swoim mieście serdecznie zachęcamy do kontaktu z nami. Chętnie powitamy w naszym gronie nowe osoby – zapraszamy!

Doroczne spotkanie przedstawicieli Stowarzyszenia 2019 już za nami