To był trudny rok – dziękujemy, że jesteście z nami!

Ten wpis i podziękowania kierujemy do wszystkich firm i instytucji, które w tym roku, mimo trudnej rzeczywistości i rosnących kosztów prowadzenia przedsiębiorstw wsparły nasze działania na rzecz dzieci i dorosłych na diecie bezglutenowej. Ale także odpowiedziały na nasz apel o pomoc dla uchodźców w Polsce oraz osób na diecie bezglutenowej w Ukrainie, które od początku wojny wspieramy.

Szanowni Państwo,

po trudnym czasie pandemii dla wszystkich nas nadeszły kolejne wyzwania: wojna, kryzys i związane z nimi ciągłe zarządzanie zmianą. Mimo to mogliśmy liczyć na Wasze wsparcie przy podejmowanych przez nas inicjatywach na rzecz osób na diecie bezglutenowej. Pełni obaw i kilkukrotnie przeliczając każdą złotówkę przed jej wydaniem, ale mimo to z radością organizowaliśmy w całej Polsce przeróżne wydarzenia, ciesząc się z ponownej możliwości osobistych spotkań. Były to:

ponadto:

  • Spotkania tematyczne dla osób na diecie bezglutenowej, także w plenerze
  • Warsztaty kulinarne
  • Webinary z ekspertami

W samych wydarzeniach, które zorganizowaliśmy dla dzieci w sumie wzięło udział ponad 1600 osób! Z Państwa pomocą przekazaliśmy dzieciom na diecie bezglutenowej ponad 1000 prezentów. Dziękujemy bardzo za gotowość i otwartość do współpracy, ogromnie ją cenimy.

Bezglutenowa pomoc Ukrainie

Od początku wybuchu wojny wspieramy osoby na diecie bezglutenowej, które przybyły do Polski. I co ważne, pomagamy też przekazując żywność bezglutenową do Ukrainy. Naszą pomoc specjalnym transportem wysyłaliśmy w tym roku aż 14 razy! I tutaj także nas Państwo nie zawiedli! Otrzymaliśmy ogromną ilość żywności bezglutenowej oraz słowa poparcia dla naszej akcji pomocowej. Przez cały rok relacjonujemy szczegółowo kolejno podejmowane przez nas działania (relacja z ostatniego 14. transportu do Ukrainy dostępna jest tutaj).

Dziękujemy:

W tym miejscu chcemy także bardzo podziękować innym firmom oraz instytucjom, które wsparły nasze działania na przestrzeni tego roku. Są to: TÜV SÜD Polska, Good Books, Gabinet Prezydenta m.st. Warszawy, Urząd Miasta w Poznaniu, Urząd Miasta w Katowicach, Urząd Miasta Rybnik, Zarząd Transportu Metropolitarnego w Katowicach, Zakład Dietetyki Instytutu Nauk o Zdrowiu Kolegium Nauk Medycznych Uniwersytetu Rzeszowskiego, Pomorski Oddział Wojewódzki Narodowego Funduszu Zdrowia, Kuratoria Oświaty z 16 województw, Nadleśnictwo Klinisko, Stajnia Carino w Gulinie, Lady Baker, Toruńska Manufaktura Cukierków, DGES Catering, piekarnia bezglutenowa w Białymstoku Sweet Fit, restauracja Bezglutenowa Anula,  Catering Kukuła.

i wiele innych instytucji, firm i osób, z którymi przez ten rok mieliśmy kontakt i prowadziliśmy wspólne działania, szczególnie w kwestii pomocy Ukrainie. Dziękujemy, że jesteście z nami!

To był trudny rok – dziękujemy, że jesteście z nami!