Dzień Dziecka w Trójmieście – relacja z imprezy

W tym roku Oddział Trójmiasto z okazji Dnia Dziecka zorganizował rodzinny piknik po wojskowemu. Frekwencja była znakomita – ponad 100 osób spotkało się w Dąbrówce koło Wejherowa na terenie Muzeum Techniki Wojskowej „Gryf”.

Jest to była jednostka wojskowa położona na ogromnym terenie kilkudziesięciu hektarów, przekształcona w muzeum, ale jakie! Niech nie kojarzy nam się z nudnymi gablotami i kapciami na filcu. Muzeum to oprócz mniejszego sprzętu, jakim są granaty, broń strzelecka, miny czy mundury, zgromadziło ponad 80 różnego rodzaju pojazdów, także cywilnych. Wszystkie są sprawne, wspaniale utrzymane i często wykorzystywane, np. do filmów i programów historycznych.

Jedną z atrakcji muzeum jest przejażdżka wielkim pojazdem gąsienicowym lub czołgiem oraz rzut granatem na ćwiczebnym polu minowym. Skorzystaliśmy i my i nie żałujemy. Wrażenia niezapomniane! Wytrzęsło nas porządnie, ale śmiechu i pisku było co nie miara!

Na terenie muzeum działa Catering „Oko na Widelcu”, należący na naszego programu MENU BEZ GLUTENU. Została dla nas przygotowana pyszna bezglutenowa grochówka. Do tego upiekliśmy sobie na ognisku kiełbaski i atmosfera wojskowego pikniku gotowa. Pogodę mieliśmy wspaniałą, dzieci biegały po całym terenie, wchodziły do bunkrów i schronów, grały w piłkę, bawiły się na placu zabaw a dorośli mieli czas na rozmowy i wymianę bezglutenowych doświadczeń.

Wszystkie dzieci otrzymały od Stowarzyszenia upominki.

Dziękuję za pomoc w organizacji jak zwykle niezastąpionej Oli oraz mojemu mężowi, który był kierowcą, zaopatrzeniowcem, tragarzem i koordynatorem całej imprezy☺

Kasia Nowak
Oddział Trójmiasto

Dzień Dziecka w Trójmieście – relacja z imprezy