Jak odróżnić bizona od żubra, czyli o diagnostyce różnicowej chorób zależnych od glutenu – webinar

Serdecznie zapraszamy na drugi już w tym roku webinar z lekarzem, który odbędzie się 30 marca 2021 r. (wtorek) o godzinie 18:00. Naszym gościem będzie dr hab. n. med. Piotr Dziechciarz – gastrolog dziecięcy i pediatra.

Pan Doktor od ponad 25 lat zajmuje się dziećmi z dolegliwościami z przewodu pokarmowego. Pracuje w Klinice Pediatrii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Od początku istnienia wspiera nasze Stowarzyszenie i jest jego honorowym członkiem.

Choroby zależne od glutenu charakteryzują się wieloma symptomami, często spoza układu pokarmowego, co sprawia, że ich prawidłowe zdiagnozowanie bywa trudne. Nasz Gość opowie jak właściwie poprowadzić diagnostykę różnicową celiakii, alergii na pszenicę, nieceliakalnej nadwrażliwości na gluten/pszenicę, czyli jak odróżnić tytułowego bizona od żubra.

Webinarium jest bezpłatne, otwarte dla wszystkich zainteresowanych i potrwa od 1,5 do 2 godzin. Obowiązuje rejestracja.

Zachęcamy by poinformować o webinarium osoby z rodziny lub znajomych, którzy poszukują informacji o chorobach glutenozależnych.

Liczba miejsc podczas transmisji na żywo jest ograniczona, dlatego decyduje kolejność wejścia do pokoju webinarowego w dniu wydarzenia. Każda zarejestrowana osoba, niezależnie od uczestnictwa w spotkaniu na żywo, otrzyma po webinarze tymczasowy dostęp do nagrania.

Serdecznie zapraszamy!

Link do zapisów

Jak odróżnić bizona od żubra, czyli o diagnostyce różnicowej chorób zależnych od glutenu – webinar