Komunikat firmy ZPC Flis – wycofanie z powodu glutenu

Uwaga: najświeższe informacje (z 27 czerwca 2022 r.) dotyczące wycofania produktu są tutaj. Informujemy, że 22 czerwca 2022 r. pojawił się oficjalny komunikat firmy ZPC Flis Sp. j., Kuranów 12 96-325 Radziejowice, na temat wycofania z obrotu produktu bezglutenowego PL-038-190 Wafle z kremem o smaku kakaowym, 95 g w marce Bonitki, należącej do sieci handlowej Biedronka.

Produkt zostaje wycofany przez sieć handlową z uwagi na ujawnienie glutenu na poziomie przekraczającym normę prawną dla produktu bezglutenowego.

Wycofanie produktu z rynku nie wynika z kontroli urzędowej, ale rygorystycznie przestrzeganych przez sieć handlową Biedronka procedur związanych z dbałością o najwyższe standardy bezpieczeństwa produktów, w tym produktów przeznaczonych dla osób ze szczególnymi potrzebami żywieniowymi. Przedstawiamy także Komunikat wystosowany przez firmę ZPC Flis Sp. j.

Osoby, które kupiły produkt numer partii/data minimalnej trwałości: 04.02.2023 proszone są o jego zwrócenie do najbliższego sklepu należącego do sieci handlowej Biedronka.

Uwaga – wafle z datą minimalnej trwałości 05.02.2023 również zawierają gluten (informacja dodana 27 czerwca 2023 r., komunikat firmy Flis)

Komunikat firmy ZPC Flis – wycofanie z powodu glutenu