Krakowski Dzień Dziecka – bezglutenowo w krainie zabaw

W niedzielę, 5 czerwca 2022, spotkaliśmy się po bardzo długiej przerwie na zabawie. Ale nie była to byle jaka zabawa! Tego dnia odbył się bezglutenowy Dzień Dziecka w Krainie Zabaw Anikino w Krakowie.

Skłamałabym mówiąc, że po takiej przerwie nie ma emocji przed powrotem do organizacji zabaw. I nie mówię tutaj o dzieciach, a o wolontariuszach! Mimo wielu zorganizowanych imprez, tego dnia czuliśmy się niczym debiutanci czekający na ocenę efektu przez najsroższych recenzentów, czyli… dzieci. A że poziom presji wzrastał proporcjonalnie do ilości dzieci, to, co tu dużo mówić, mieliśmy tzw. „stresa” 🙂

Okazało się, że zupełnie niepotrzebnie! Dzieci z chęcią brały udział w kolejnych zabawach organizowanych przez animatorów. A te wiązały się ze wspinaniem po drabinach, bieganiem po całym obiekcie, zjeżdżaniem z pokręconych zjeżdżalni prosto do basenów z piłkami lub bezpośrednio do sal z bezglutenowym poczęstunkiem i napojami. Ale to nie wszystko! Odbywały się również skoki na dmuchańcach, szalone wyścigi różnych pojazdów kierowanych przez małych kierowców, malowanie twarzy i inne atrakcje, które nie sposób wymienić.

Na koniec dzieci zostały uwiecznione na wspólnym zdjęciu i odebrały drobny upominek. Usłyszeliśmy mnóstwo miłych słów od wielu z nich, bo przez pandemiczną przerwę w większości były po raz pierwszy na bezglutenowej zabawie i z niedowierzaniem spoglądały na stół pełen przekąsek, spośród których wszystkie mogły zjeść.

W czasie zabawy rodzice i opiekunowie starszych dzieci spędzili czas w kawiarni oraz w specjalnie przygotowanych salach, wymieniając się doświadczeniami z bezglutenowego życia.

Dziękujemy bardzo wszystkim wolontariuszom, którzy pomogli w organizacji tego wydarzenia, uczestnikom za przybycie oraz firmie BEZGLUTEN, która zadbała, aby upominki dla dzieci były pełne słodkości.

Joanna Kozdroń, Oddział Kraków

Krakowski Dzień Dziecka – bezglutenowo w krainie zabaw