Kubańskie rytmy podczas bezglutenowych mikołajek w Radomiu

Jak co roku radomscy bezglutenowcy spędzili razem sobotnie przedświąteczne grudniowe popołudnie. Tym razem spotkali się 14 grudnia 2019 r. w jednym z klubów fitness w Radomiu.

Podczas poczęstunku oprócz słodkości od firm produkujących bezglutenowe słodycze, na stoliku można było znaleźć pyszne ciasta przygotowane przez rodziców dzieci na diecie bezglutenowej.

Na początek instruktor tańca, rodowity Kubańczyk, zaprosił wszystkie dzieci do tańca. Nie było zaskoczeniem to, że latynoskie rytmy porwały także rodziców i inne osoby obecne na spotkaniu. Okazało się, że taniec to cudowna okazja do integracji nie tylko dla dzieci:)

Godzinna lekcja kubańskiego tańca, m. in. salsy, kondycyjnie wszystkim dała się we znaki. Zmęczone dzieci z niecierpliwością wyczekiwały Świętego Mikołaja, który w końcu pojawił się z workiem prezentów. Wśród upominków znalazły się m.in. słodycze, wigilijne opłatki, a przede wszystkim pięknie zilustrowana książka pt. „Ola, Franek i Gucio Gluten”, która jest obowiązkową lekturą dla dzieci (nie tylko tych na diecie bezglutenowej), a także dla osób dorosłych. Dzieci były zachwycone prezentami i przejęte wizytą Św. Mikołaja.

Miło mi, że radomscy bezglutenowcy nigdy nie zawodzą i uczestniczą w mikołajkowych spotkaniach.

Dziękuję wolontariuszkom Justynie i Monice za pomoc w organizacji naszego świątecznego spotkania.

Joanna Struzik
Oddział Radom

Kubańskie rytmy podczas bezglutenowych mikołajek w Radomiu