Lwów, Kijów, Warszawa – podziękowanie prezydenta Warszawy i kolejna transza pomocy

Właśnie przygotowaliśmy kolejny transport produktów bezglutenowych do Ukrainy, do Lwowa i Kijowa. Codziennie wspieramy też osoby na diecie przybyłe do Polski. Są to głównie dzieci, często z dodatkowymi schorzeniami. Liczne podziękowania, które otrzymujemy, bardzo wzruszają i motywują do dalszej pomocy. Nie publikujemy ich, ale wyjątkowo tymi dwoma chcemy się z Wami podzielić.

Nasze wsparcie dociera nie tylko do Kijowa, Lwowa i Winnicy. Produkty, które do tej pory przekazaliśmy, dotarły do 750 rodzin w Żytomierzu, Czernihowie, Równem, Tarnopolu, Iwano-Frankowsku, Mikołajowie, Odessie, Chersoniu, Sumach, Melitopolu i do innych miast Ukrainy.

Dziękujemy wszystkim darczyńcom za darowizny i wsparcie rzeczowe, dzięki któremu możemy kontynuować tę ogromnie ważną pomoc. Nie wiemy, jak długo potrwa wojna, a potem powrót Ukraińców do normalnego życia. Wiemy, że obecnie nasza pomoc jest bardzo ważna, bo żywności bezglutenowej w Ukrainie brakuje.

List od Olgi Naumovej, prezydent Ukraińskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią, z podziękowaniem za dostarczenie w kwietniu kolejnych partii produktów bezglutenowych przez nasze Stowarzyszenie:

List od Prezydenta m.st. Warszawy Rafała Trzaskowskiego, przysłany w związku ze współpracą Stowarzyszenia z Urzędem Miasta i przekazaniem żywności dla osób z Ukrainy przyjmowanych w Warszawie:

Nigdy nie sądziliśmy, że nasze Stowarzyszenie stanie się organizacją niosącą także międzynarodową pomoc humanitarną. To nowe wyzwanie niesie też za sobą wielką odpowiedzialność. Dziękujemy z całego serca pracownikom Stowarzyszenia i wszystkim wspaniałym wolontariuszom pracującym przy organizowaniu transportów z Warszawy. Dziękujemy Ani Przenzak i Oddziałowi Stowarzyszenia w Kielcach za samodzielne przygotowanie ostatniego transportu do Winnicy. Wielkie podziękowania należą się też wolontariuszom stale pomagającym na miejscu w swoich miastach. 

Zarząd Stowarzyszenia

Lwów, Kijów, Warszawa – podziękowanie prezydenta Warszawy i kolejna transza pomocy