„Madagaskar” w Radomiu – relacja z Dnia Dziecka

W poniedziałkowe popołudnie 5 czerwca radomski oddział Stowarzyszenia świętował Dzień Dziecka w sali zabaw Hula Park w Radomiu. Spotkanie rozpoczęliśmy degustacją słodyczy, które otrzymaliśmy od firm bezglutenowych współpracujących ze Stowarzyszeniem. Dzieci jednak bardziej interesowały szaleństwa w małpim gaju, suchym basenie, czy trampolinach. Z niecierpliwością czekały na przygotowane dla nich przez animatorki atrakcje. Nareszcie nadszedł moment, kiedy zawołano dzieci do wspólnej kreatywnej zabawy z animatorkami. Na początek dzieci miały za zadanie wykonać ze słomek i materiałowych kwiatów naszyjnik, bo przecież było to spotkanie pod hasłem „Madagaskar”. Robiąc zdjęcia mogłam przyglądać się jak wiele wkładają w to zaangażowania, pytają jaka będzie kolejna zabawa.

  

Następnie puszczały ogromne bańki mydlane, by potem rywalizować drużynowo: najpierw trzeba było z kolorowych kuleczek przygotować „sałatkę owocową” i ta drużyna, która więcej kulek wrzuciła do worka, wygrała. Potem uczestnicy podzieleni na te same drużyny przeciągali linę, nie dając za wygraną i walcząc dzielnie do końca. Kolejną zabawą był slalom z wielkimi stopami, wykonanymi z pianki – nie było to łatwe zadanie, ale dzieci dały radę. Na koniec animatorki pomalowały dzieciom buzie, które cały czas były uśmiechnięte.

W tym czasie rodzice mogli wymieniać się swoimi bezglutenowymi doświadczeniami, tym bardziej, że niektórzy już dobrze się znają, bo są razem na kolejnym spotkaniu. Chcąc rozdać dzieciom prezenty musiałam przerwać ich harce. Wszystkie osoby na diecie bezglutenowej otrzymały duże paczki ze słodyczami przekazane przez Zarząd Stowarzyszenia od firm nam przyjaznych. Bardzo dziękujemy za prezenty sieci LIDL oraz firmom Schär i Dr.Oetker. Nasze spotkanie zakończyło się wspólnym zdjęciem, a rozmowy rodziców toczyły długo po opuszczeniu sali zabaw, co daje dowód, że takie spotkania mają sens i są potrzebne. Dwie godziny w Hula Park minęły jak jedna sekunda!

Joanna Struzik, Oddział Stowarzyszenia Radom

 

Od Zarządu Stowarzyszenia: Dziękujemy za zorganizowanie po raz kolejny wspaniałego Dnia Dziecka.