Masz SUPERMOC – 1% podatku dla Stowarzyszenia

Stowarzyszenie pomogło już wielu tysiącom osób. Może jesteś jedną z nich? Pomóż nam dalej rozwijać się, bo dzięki temu pomagasz sobie i innym. Twój 1% podatku ma ogromną moc!

Nigdy nie liczyliśmy osób, którym pomogliśmy. Na początku przyjaciele z internetowego forum, których łączyła celiakia i dieta bezglutenowa udzielali informacji nowym, zagubionym użytkownikom. Potem powołali do życia Stowarzyszenie, do którego można było zadzwonić, dowiedzieć się jakie zrobić badania, porozmawiać z dietetykiem. Z czasem powstały pierwsze materiały edukacyjne, rozpoczęły się spotkania w różnych miastach, nagłaśnianie nieznanego wtedy tematu celiakii w telewizji i w prasie. I stopniowe budowanie bezglutenowej społeczności w naszym kraju, która chciała kupować bezpieczne produkty bezglutenowe, jeść bez lęku w restauracjach i normalnie żyć.

To wyłącznie dzięki pierwszym kwotom zebranym w 2009 r. z wpłat z 1% podatku mogliśmy wynająć maleńkie biuro w piwnicy budynku mieszkalnego i rozpocząć regularną pracę. Wcześniej działaliśmy po godzinach, w prywatnych mieszkaniach. To był przełom, dzięki któremu Stowarzyszenie rozwinęło skrzydła i pełną parą ruszyło do działania, faktycznego zmieniania Polski na przyjazną osobom na diecie bezglutenowej.

Twój 1% ma supermoc!

Wpływy z 1% są nadal jednym z naszych finansowych filarów. Pozwalają realizować misję Stowarzyszenia: budowania świadomości na temat celiakii i zmiany Polski w kraj przyjazny osobom na diecie bezglutenowej.

Jeśli jesteś osobą na diecie bezglutenowej, codziennie korzystasz z efektów pracy i działań Stowarzyszenia, czasem nieświadomie. Choćby kupując w sklepach przebadane certyfikowane produkty czy jedząc w restauracjach z MENU BEZ GLUTENU. Masz też dostęp do wiedzy i materiałów wypracowywanych przez lata. Możesz brać aktywny udział w wydarzeniach dla dorosłych i dzieci, skorzystać z bezpłatnej porady doświadczonego i będącego na diecie bezglutenowej dietetyka.

Możesz także mieć realny wpływ na dalszy rozwój Stowarzyszenia i jego działań dla dobra innych. Dlatego prosimy, przekaż mu 1% swojego podatku.

Zobacz, co realizujemy dzięki kwotom otrzymywanym od podatników:

  • Badamy produkty: przebadaliśmy już setki wyrobów spożywczych na zawartość glutenu w ramach akcji konsumenckiej, weryfikując czy producenci oferują osobom na diecie bezglutenowej bezpieczną żywność (wszystkie wyniki dostępne są na naszej stronie.)
  • Prowadzimy dystrybucję bezpłatnych materiałów edukacyjnych: ponad 100 000 egzemplarzy poradnika Celiakia i dieta bezglutenowa trafiło do osób chorych, lekarzy, dietetyków i szpitali. Także do ponad 500 bibliotek publicznych.
  • Edukujemy, integrujemy i wspieramy: organizujemy dla naszych członków bezpłatne konferencje, wykłady, warsztaty kulinarne, webinary itd. Dla dzieci i dorosłych. Przez kilkanaście lat zorganizowaliśmy ich setki!
  • Prowadzimy Centrum Diety Bezglutenowej, w którym każda osoba, nie tylko członek Stowarzyszenia, ma możliwość skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych oraz uzyskać potrzebne wsparcie.

Nr KRS Stowarzyszenia: 0000273781

Uwaga: 1% podatku można przekazać nie tylko w rocznym zeznaniu podatkowym. Także rozliczając się z zysków kapitałowych, z dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych oraz z dochodu z najmu nieruchomości.

Masz SUPERMOC – 1% podatku dla Stowarzyszenia