Masz SUPERMOC – 1,5% podatku dla Stowarzyszenia

W tym roku do organizacji pożytku publicznego trafi od podatników nie 1 a 1,5% podatku. Dla naszego Stowarzyszenia wpływy z tego tytułu to jeden z finansowych filarów. Dziękujemy, że pomagasz w ten sposób Stowarzyszeniu. Dzięki temu ono może pomagać Tobie!

Zastanawiasz się, co Stowarzyszenie ma wspólnego z Twoją codziennością? Jeśli jesteś osobą na diecie bezglutenowej, codziennie korzystasz z efektów jego działań, czasem nieświadomie. Dzięki Stowarzyszeniu:

  • od 2009 r. możesz kupować certyfikowane produkty z Przekreślonym Kłosem;
  • możesz także zamówić bezglutenowy obiad w jednej z przeszkolonych restauracji z MENU BEZ GLUTENU bądź pojechać na wakacje do certyfikowanego pensjonatu (od 2011 r.);
  • Twoje dziecko może wyjechać na obóz bezglutenowy pod patronatem Stowarzyszenia (od 2011 r.);
  • masz dostęp do wiedzy i materiałów na temat celiakii i diety wypracowywanych z fachowcami przez lata;
  • możesz brać aktywny udział w wydarzeniach dla dorosłych i dzieci w kilkunastu miastach w Polsce, poznać osoby, które tak jak Ty stosują dietę bezglutenową.;
  • albo skorzystać z bezpłatnej porady doświadczonego i będącego na diecie bezglutenowej dietetyka.

I to nie wszystko. Od 17 lat krok po kroku Stowarzyszenie mozolnie buduje świadomość na temat celiakii: wśród lekarzy, producentów, restauratorów, urzędników czy nauczycieli. A wszystko po to, by życie osoby na diecie bezglutenowej w Polsce stawało się łatwiejsze.

Jeśli uważasz te działania za wartościowe, możesz mieć realny wpływ na dalszy rozwój Stowarzyszenia przekazując mu 1,5% swojego podatku.

Jeśli chcesz, możesz wydrukować ulotkę informującą o 1,5 % podatku dla Stowarzyszenia i przekazać najbliższym lub w miejscu pracy. Tu znajdziesz ulotkę do wydruku. 

Zobacz, na co dokładnie przeznaczamy kwoty otrzymywane z 1,5% (a wcześniej z 1%) podatku:

  • Badamy produkty na zawartość glutenu: od 2010 r. w ramach akcji konsumenckiej sprawdzamy, czy producenci oferują osobom na diecie bezglutenowej bezpieczną żywność (wszystkie wyniki dostępne są na naszej stronie.). Przez kilkanaście lat w 26 turach badań przebadaliśmy w akredytowanych laboratoriach aż 585 produktów! To dużo, bo testy były i są bardzo drogie. Aż 60 produktów zawierało gluten, czasem powyżej 1000 ppm! Wszystkie przypadki przekroczeń zgłosiliśmy do inspekcji sanitarnych.
  • Prowadzimy dystrybucję bezpłatnych materiałów edukacyjnych: m.in. ponad 100 000 egzemplarzy poradnika Celiakia i dieta bezglutenowa trafiło do osób chorych, lekarzy, dietetyków i szpitali. Także do prawie 800 bibliotek publicznych z całej Polski wraz z innymi materiałami dotyczącymi diety. Tą akcją buduje świadomość na temat celiakii i diety bezglutenowej i wspieramy chorych. Nasz poradnik jest często pierwszym wsparciem, jaki chory otrzymuje od lekarza po diagnozie celiakii.
  • Edukujemy, integrujemy i wspieramy: organizujemy dla naszych członków i ich dzieci bezpłatne konferencje, wykłady, warsztaty kulinarne, spotkania integracyjne, webinary z ekspertami itd. Przez prawie 17 lat zorganizowaliśmy ich setki! Bardzo cenimy sobie ten obszar działalności Stowarzyszenia, związany bezpośrednio z pomocą Wam, osobom na diecie bezglutenowej i rodzicom chorych dzieci.
  • Prowadzimy Centrum Diety Bezglutenowej, w którym każda osoba, nie tylko członek Stowarzyszenia, może skorzystać z bezpłatnych porad dietetycznych oraz uzyskać potrzebne wsparcie. Od początku istnienia Stowarzyszenia marzyliśmy o tym, by stworzyć miejsce, w którym każda osoba, szczególnie stawiająca pierwsze kroki w diecie, mogła otrzymać fachową pomoc dietetyczną i wsparcie. To miejsce istnieje od 2009 r. i nie byłoby go, gdyby nie wpłaty z 1% podatku.

Nr KRS Stowarzyszenia: 0000 27 37 81

Dziękujemy, że pomagasz Stowarzyszeniu, dzięki czemu ono może pomagać Tobie!

Tutaj są informacje o kwotach z tytułu 1 % zebranych w poprzednich latach.

Czy wiesz, że 1,5% podatku można przekazać nie tylko w rocznym zeznaniu PIT?

1,5% podatku możesz bezpłatnie przekazać także rozliczając się z zysków kapitałowych, z dochodu uzyskanego ze sprzedaży nieruchomości i praw majątkowych oraz z dochodu z najmu nieruchomości. 

Masz SUPERMOC – 1,5% podatku dla Stowarzyszenia