MENU BEZ GLUTENU – nowy lokal w Poznaniu

Uwaga – lokal nie należy już do programu MENU BEZ GLUTENU

Zapraszamy do Gościńca Sucholeskiego, położonego na obrzeżach Poznania w Suchym Lesie, przy. ul. Suchy Las 6. Można tu skorzystać z noclegu w pokojach hotelowych i skosztować dań bezglutenowych oraz niskobiałkowych PKU serwowanych przez restaurację hotelową „Przedwiośnie”. Dania te oznaczone są odpowiednimi symbolami w menu. Kuchnia restauracji nawiązuje do tradycji wielkopolskiej, dlatego w menu dla osób na diecie bezglutenowej można znaleźć między innymi befsztyk tatarski, carpaccio wołowe lub z gęsich piersi z żurawiną i rukolą, staropolski rosół z gęsi z domowym bezglutenowym makaronem, zupę z borowików, duszonego dorsza, pieczony udziec z indyka. Osoby z fenyloketonurią znajdą dla siebie zupy ziemniaczaną oraz pomidorową z makaronem, ratatouille, pierogi z kapustą i truskawkami, pizzę z pieczarkami i sosem jarzynowym, tortillę z warzywami, hamburgera z bekonowymi snakami, a na deser sorbet owocowy w polewie czekoladowej czy racuchy z jabłkiem. Menu zarówno dla osób na diecie bezglutenowej jak i niskobiałkowej PKU jest naprawdę imponujące. Restauracja skrupulatnie przygotowała się do przystąpienia do naszego Programu i zadbała o to, aby każde z dań zarówno bezglutenowych jak i niskobiałkowych PKU miało wyjątkowy smak. Tak poważne i profesjonalne podejście jest dla nas bardzo budujące – zapraszamy do Gościńca Sucholeskiego.

Poniżej zamieszczamy list pani Patrycji Nowaczyk, właścicielki Gościńca:

 

Szanowni Państwo,

Wychodząc naprzeciw pojawiającym się coraz częściej problemom metabolicznym zarówno u dzieci jak i u dorosłych Gościniec Sucholeski wprowadził do swojej karty menu potrawy bezglutenowe oraz niskobiałkowe.

Przyglądając się chorobom takim jak celiakia oraz fenyloketonuria, poznając problemy z jakimi borykają się chorzy oraz ich bliscy postanowiliśmy pomóc i ułatwić im wyjście do restauracji czy zorganizowanie przyjęcia poza domem. Chcielibyśmy abyście Państwo nie martwili się już tłumacząc kilkakrotnie co można podać przy prowadzonej diecie. Z pomocą Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej, stowarzyszeń wspierających osoby z fenyloketonurią oraz wyśmienitych dietetyków stworzyliśmy kartę dań, w której z pewnością znajdziecie Państwo coś w sam raz dla siebie lub swojej pociechy.

Jeśli obdarzycie nas Państwo zaufaniem jesteśmy przekonani, że wyjście do restauracji będzie już tylko przyjemnością, a organizacja uroczystości rodzinnej niezapomnianym przeżyciem.

Na specjalne zamówienie przygotujemy również menu dla osób z innymi chorobami metabolicznymi, dla kobiet karmiących i kobiet w ciąży.

W razie jakichkolwiek wątpliwości pozostaję do Państwa dyspozycji.

Patrycja Nowaczyk, tel: 605-31-94-94