Mikołajkowa akcja ratunkowa – relacja z Krakowa

Gwałtu! Rety! Co się dzieje? Święty Mikołaj został uwięziony w swoim domu przez ogromną zamieć śnieżną i zaspy! Trzeba mu pomóc się wydostać. Ale kto podejmie się

tego arcytrudnego zadania? Jak to kto? Krakowskie bezglutenowe dzieciaki, którym nie straszna jest żadna zawieja i żadne przeszkody mnożone przez okrutną zimę.
Na ratunek Mikołajowi wyruszyło pięćdziesięcioro dzieci w wieku od 2 do 13 lat – najodważniejsi z odważnych, najdzielniejsi z dzielnych. Zadanie nie było łatwe. Ratownicy musieli wykazać się 
nieprzeciętną sprawnością, inteligencją i determinacją. Wspinali się po zboczach gór, przeprawiali się po krze przez zamarznięte rzeki, przeciskali przez lodowe tunele i walczyli z uporczywymi atakami zimy. Ich długotrwałe wysiłki zostały jednak uwieńczone powodzeniem, a wdzięczny Mikołaj rozdał swoim wybawcom tradycyjne podarki.
W tym samym czasie rodzice małych bohaterów mogli zbierać siły przy kawie i bezglutenowym poczęstunku, a nawet śledzić akcję ratunkową na monitorze. Później dołączyły do nich również zmęczone, ale dumne dzieci, aby pokrzepić się po przebytych trudach. Emocje jednak opadały długo. Kto wie, może utrzymają się nawet do następnej misji?

Elfom i aniołkowi, którzy byli prawie tak dzielni jak nasze dzieciaki, dziękujemy za wsparcie wyprawy, a Skakance za jej zorganizowanie. Dziękujemy firmom za przekazane produkty.

Zapraszamy na nasze kolejne imprezy.

Oddział Kraków

Relacja: Łucja Jasińska
Zdjęcia: Robert Mucha

Od Zarządu: Bardzo dziękujemy krakowskiemu oddziałowi Stowarzyszenia za zorganizowanie wspaniałej zabawy i przede wszystkim za uratowanie Świętego Mikołaja!