Nasz 13 transport do Ukrainy dotarł pod ostrzałem rakiet

Do Kijowa dojechał nasz 13 już transport z pomocą humanitarną dla dzieci w Ukrainie. Po raz pierwszy samochód z paczkami był rozpakowywany pod ostrzałem rakiet, które w poniedziałkowy poranek 10 października spadły na Kijów. Nikomu z naszych ukraińskich przyjaciół nic się nie stało. Wojna trwa a pomoc jest cały czas potrzebna. I właśnie to nas motywuje, żeby nie ustawać z pomocą.

9 palet z bezglutenową żywnością, łącznie ok. 2500 kg. To dużo a jednocześnie ciągle kropla w morzu potrzeb. Dzielni wolontariusze Ukraińskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią podzielą żywność na paczki i roześlą ją do ponad 1000 rodzin, w których na diecie bezglutenowej są głównie dzieci. Paczki z żywnością, którą wysyłamy docierają do przeróżnych zakątków Ukrainy, także tych, w których toczą się zaawansowane działania wojenne.

Cały czas można włączyć się w pomoc w przekazywaniu żywności bezglutenowej dla Ukrainy. Można wpłacić darowiznę lub przesłać do Stowarzyszenia paczkę z produktami (szczegóły niżej). Przekażemy je w kolejnym transporcie lub wyślemy do rodzin, które przyjechały do Polski. Cały czas pomagamy uchodźcom, wysyłając paczki z żywnością. Mamy w naszej bazie pomocowej ok. 200 rodzin przebywających w Polsce.

Stowarzyszenie Ukraińskie na swoim profilu na FB zamieściło bardzo poruszający film o tym, z czym musi się mierzyć od dnia wybuchu wojny. Także o pomocy, jaką otrzymuje od naszego Stowarzyszenia. Film (klik) trwa tylko kilka minut, warto go obejrzeć. Nas poruszył do głębi…

A na ukraińskim portalu uamedia.eu ukazał się artykuł o pomocy, której udzielamy Stowarzyszeniu z Ukrainy.

Wpłać darowiznę

Przekaż produkty bezglutenowe

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

ul. Na Uboczu 28 U-C4
02-791 Warszawa

Nasze Stowarzyszenie pomaga Ukraińcom na diecie bezglutenowej od początku wojny. Więcej informacji na temat naszych działań i ich efektów znajdziesz w wielu innych wpisach na stronie.

Nasz 13 transport do Ukrainy dotarł pod ostrzałem rakiet