Nasz 14. już transport żywności pomógł 1100 ukraińskim rodzinom

Transport wysłaliśmy na początku grudnia. Kiedy dotarł do magazynu w Kijowie, nie było prądu. Nie działała winda towarowa, więc wolontariusze Ukraińskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią wnieśli 2,5 tony żywności po schodach na 3 piętro, ale jesteśmy pewni, że nikt z nich nie narzekał… Z przesłanych produktów udało się im przygotować paczki żywnościowe dla 1100 osób.

Wkrótce minie rok od napaści Rosji na Ukrainę. Wszyscy pamiętamy dobrze te czarne dni przepełnione strachem i niepewnością. Wojna to dramat wielu ludzi, a w związku z nią sytuacja osób na diecie bezglutenowej stała się jeszcze trudniejsza z powodu nagłego braku dostępu do żywności. Dlatego od początku wiedzieliśmy, że musimy i chcemy pomagać nie tylko naszym gościom na diecie bezglutenowej w Polsce, ale także tym, którzy z różnych względów pozostali w Ukrainie, szczególnie dzieciom. Nasze paczki dzięki pracy wolontariuszy w Ukrainie dochodzą do najmniejszych miejscowości, tam gdzie najtrudniej o żywność bezglutenową.

Możemy spokojnie powiedzieć, że to już maraton pomocowy trwający nieustannie już 11 miesiąc. Czy opadamy z sił? Nie, choć tak długotrwałe pomaganie jest dużym wyzwaniem. Możemy je kontynuować głównie dzięki wsparciu finansowemu AOECS.

Jesteśmy pewni, że pomoc trafia do celu – po każdej wysyłce otrzymujemy potwierdzenie rozesłania paczek z produktami wraz ze zdjęciami osób, które je otrzymały.

Jak pomóc?

Każdy może włączyć się w pomoc w przekazywaniu żywności bezglutenowej dla Ukrainy. Można wpłacić darowiznę lub przesłać do Stowarzyszenia paczkę z produktami (adres niżej). Przekażemy je w kolejnym transporcie lub wyślemy do rodzin, które przyjechały do Polski.

Wpłać darowiznę

Przekaż produkty bezglutenowe

Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej

ul. Na Uboczu 28 U-C4
02-791 Warszawa

Więcej informacji na temat naszych działań i ich efektów znajdziesz w wielu innych wpisach na stronie.

Nasz 14. już transport żywności pomógł 1100 ukraińskim rodzinom