Nowa książka Weroniki Madejskiej z patronatem Stowarzyszenia

„Bez glutenu. Bez wyrzeczeń. Natchnione przepisy dla bezglutenowców, wegetarian i całej reszty świata” – nowa książka Weroniki Madejskiej z patronatem Stowarzyszenia.

Swoją oficjalną premierę publikacja miała podczas Gluten Free EXPO, a z początkiem lipca dostępna jest w księgarniach. Nasze Stowarzyszenie objęło ją patronatem medialnym.

Książka Weroniki Madejskiej nie jest tylko kolejną pozycją z wegetariańskimi przepisami dla bezglutenowców. Oprócz sprawdzonych receptur na pyszne potrawy znajdziemy w niej informacje na temat tego, jak się odnaleźć w świecie, w którym niemal wszystkie gotowe produkty zawierają gluten. Jak upiec dobry chleb, przygotować pizzę, wrapy czy ciasto czekoladowe, a także jak modyfikować przepisy o zamienniki jajek, mleka i cukru. Z tą książką zdecydowanie łatwiej jest zaakceptować własną sytuację i znaleźć w niej dobre strony.

Co ciekawego zawiera?

• innowacyjny przepis na zakwas
• przepis na chleb bez grama drożdży
• jeszcze więcej przepisów na każdą porę dnia, w tym bez mleka i jajek
• przepisy tylko na naturalnych mieszankach mąki

Weronika Madejska — rocznik 1996, obecnie studentka kulturoznawstwa. Autorka poczytnego, nagradzanego bloga Natchniona.pl i bestselleru „Bez glutenu. bez wyrzeczeń” oraz książki z przepisami na bezglutenowe słodkości „Słodkie sekrety”. Jej pierwsze przepisy są efektem  własnych zmagań z nietolerancją glutenu, ale w odpowiedzi na potrzeby Czytelników Weronika coraz częściej proponuje receptury bez innych alergenów. Prowadzi warsztaty i stara się tworzyć przestrzeń dla wszystkich, którzy chcą nie tylko zdobyć nowe umiejętności, ale też porozmawiać i wymienić się doświadczeniami. Marzy o własnym, zupełnie bezglutenowym lokalu z wysokim sufitem, ciepłą szarlotką i dobrą kawą.

Nowa książka Weroniki Madejskiej z patronatem Stowarzyszenia