O celiakii i diecie w międzynarodowej korporacji

14.05.2024 r. gościliśmy w biurze firmy Elavon Financial Services w Warszawie. Zostaliśmy zaproszeni, aby opowiedzieć pracownikom o celiakii i diecie bezglutenowej. Działanie to wpisało się w wartości i politykę społeczną firmy, które opierają się na dbałości o drugiego człowieka, równouprawnieniu i pokonywaniu barier. A nam pozwoliło uświadomić kolejnym osobom, jak ważny społecznie jest temat celiakii.

Na spotkaniu były zarówno osoby, które sporo wiedzą o diecie bezglutenowej z własnego doświadczenia, ale także takie, dla których była to zupełna nowość. Nasza dietetyczka z Centrum Diety Bezglutenowej, Katarzyna Gabrysiak, opowiedziała o najważniejszych aspektach życia na restrykcyjnej diecie pozbawionej glutenu. Uczestnicy spotkania chętnie zadawali pytania i dzielili się swoimi doświadczeniami, co dodatkowo urozmaicało prelekcję. W drugiej części spotkania czekało na nich również zadanie praktyczne dotyczące życia na diecie bezglutenowej. I to jeszcze bardziej zachęciło do interakcji, ale też zintegrowało grupę wokół naszego tematu.

Na koniec wszyscy spotkaliśmy się przy suto zastawionym bezglutenowym stole, by skosztować bezglutenowych pyszności. To był też czas na dyskusję oraz odpowiedzi ekspertki Stowarzyszenia.

Dziękujemy naszej wolontariuszce, Aleksandrze Boniewskiej-Wołowiec, za zaproszenie, gościnę oraz zorganizowanie spotkania. A uczestnikom za otwarte głowy, ciekawość oraz zaangażowanie.

Chcesz pomóc w szerzeniu wiedzy na temat celiakii i diety bezglutenowej? Może w Twojej firmie również jest przestrzeń na tego typu spotkania? Napisz do nas na info@celiakia.pl.

O celiakii i diecie w międzynarodowej korporacji