Odpowiedź firmy Dary Natury – gluten w kolendrze

Otrzymaliśmy odpowiedź firmy Dary Natury w sprawie glutenu w kolendrze mielonej, na której etykiecie widnieje napis „nie zawiera glutenu”. Wyniki naszych ostatnich badań produktów na zawartość glutenu pokazały, że produkt ten zawiera bardzo go bardzo dużo – aż 115 ppm.

Firma przyznaje: „..jako producent nie zdawaliśmy sobie sprawy z zanieczyszczenia surowca już u producenta pierwotnego, przed dostawą do firmy Dary Natury.

I właśnie na ten problem zwracamy szczególną uwagę wszystkich konsumentów bezglutenowych: nie zawsze produkty opisane jako bezglutenowe takie są! Firma może zachowywać czystość produkcji w swoim zakładzie, ale równie ważne są bezpieczne surowce. Wiele firm nie zdaje sobie sprawy z tego, jak bardzo mogą być zanieczyszczone glutenem surowce, które z natury powinny być bezglutenowe.

Dlatego tak niezwykle ważne są audyty, które przeprowadzają uprawnieni audytorzy Stowarzyszenia w procesie przyznawania licencji na znak Przekreślonego Kłosa: drobiazgowe sprawdzanie nie tylko zakładu produkcyjnego, ale także surowców do wyrobu produktów bezglutenowych. Więcej na ten temat jest tutaj.

Zgłosiliśmy fakt wykrycia glutenu w kolendrze firmy Dary Natury odpowiednim instytucjom i zostaniemy powiadomieni o wynikach kontroli.

Odpowiedź Darów Natury:

Odpowiedź firmy Dary Natury – gluten w kolendrze