„Ola, Franek i Gucio Gluten” – książka od Stowarzyszenia dla dzieci z celiakią

Jest nam niezmiernie miło poinformować wszystkie dzieci ze Stowarzyszenia oraz ich rodziców, że przygotowaliśmy dla nich wyjątkowy prezent. Na mikołajki w tym roku dzieci otrzymają piękną książkę napisaną i zilustrowaną specjalnie dla nich: „Ola, Franek i Gucio Gluten. Bezglutenowa lektura obowiązkowa”.

Ola właśnie się dowiedziała, że ma celiakię i nie może jeść glutenu. Poznaje Franka, który też jest na diecie bezglutenowej. Czy zwykła lupa pomoże im odnaleźć tajemniczego i nieco podejrzanego Gucia Glutena? Czy uda się tajna misja babci Janiny? Już wkrótce poznacie przygody naszych małych i nieco starszych bohaterów.

Opowiadanie powstało z inicjatywy Stowarzyszenia. Już od lat planowalismy powstanie tej książki. Dzieci na diecie od zawsze są w naszym Stowarzyszeniu. To dla nich organizujemy w całej Polsce bezglutenowe mikołajki, dni dziecka czy warsztaty edukacyjne. Chcemy, żeby się spotykały, razem bawiły, uczyły gotować, były radosne i rosły w przekonaniu, że dieta bezglutenowa nie jest żadnym ograniczeniem. Z radością przekażemy im ten wyjątkowy prezent – książkę o ich rówieśnikach na diecie bezglutenowej.

Książkę otrzymają wszystkie dzieci na diecie bezglutenowej, które wezmą udział w imprezach mikołajkowych i spotkaniach świątecznych organizowanych przez poszczególne oddziały naszego Stowarzyszenia. Daty spotkań podamy już niedługo. Dzieci ze Stowarzyszenia, które nie będą mogły wziąć udziału w naszych imprezach, otrzymają książkę na początku przyszłego roku (przesyłką pocztową, po wcześniejszym zamówieniu, więcej informacji wkrótce).

Ola, Franek, Gucio Gluten i pozostali bohaterowie pojawili się na świecie dzięki Monice Oworuszko, autorce serii książek edukacyjnych dla dzieci o zdrowym odżywianiu pt. Walenty i spółka. Kryminał dietetyczny.

Postaci i stronę wizualną stronę książki stworzyła Anna Kaszuba-Dębska, malarka, graficzka, ilustratorka i projektantka książek dla dzieci i dorosłych.

Mamy nadzieję, że nasi bohaterowie i ich przygody spodobają się dzieciom i rodzicom:)

„Ola, Franek i Gucio Gluten” – książka od Stowarzyszenia dla dzieci z celiakią