Pierwsze spotkanie integracyjne w Siedlcach za nami

Pierwsze spotkanie w Siedlcach odbyło się w kameralnym gronie – przybyło na nie 8 osób. Wśród uczestników byli zarówno nowo zdiagnozowani, jak i weterani diety bezglutenowej. Dwie uczestniczki spotkania przyjechały z Węgrowa i Ostrowi Mazowieckiej, co świadczy o potrzebie organizowania takich wydarzeń. Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, przy kawie i herbacie oraz bezglutenowych ciasteczkach. Poruszyliśmy wiele tematów dotyczących naszej choroby. Rozmawialiśmy o dostępności produktów, nowościach na rynku, wymienialiśmy się doświadczeniami w kuchni. Zebranie nawet kilku osób z tym samym problemem z mojego punktu widzenia było bardzo ważne w zrozumieniu, że my bezglutenowcy stanowimy dla siebie wsparcie psychologiczne, że nie jesteśmy sami. Celiakia u wielu osób powoduje efekt odseparowania od świata, dlatego udział w takich spotkaniach jest bardzo budujący.
Zrodził się w nas pomysł następnego spotkania, wzbogaconego o prelekcję dietetyka, być może zorganizujemy warsztaty kulinarne.

Nasze spotkanie trwało około 3 godz., każdy wyszedł z niego uśmiechnięty. Mimo małej frekwencji myślę, że to spotkanie było sukcesem.

Anna Łęczycka, członkini Stowarzyszenia i organizatorka spotkania

Od Zarządu: Dziękujemy Annie za zorganizowanie spotkania i trzymamy kciuki za kolejne.