Piknik rodzinny w Czarnej – super było się spotkać!

W niedzielę 5 września bezglutenowe szaleństwo ogarnęło bajeczną Leśną Zagrodę w Czarnej koło Łańcuta 🙂 Grupa wolontariuszy z Oddziału Rzeszów zorganizowała piknik rodzinny dla wszystkich członków Stowarzyszenia z naszego regionu.

Kilkadziesiąt osób z olbrzymią radością degustowało cudowne bezglutenowe smakołyki, od których uginały się stoły. A nasze dzieci chętnie uczestniczyły w przygotowanych dla nich atrakcjach. I tak były to kolejno: konkursy z nagrodami, animacje, puszczanie pięknych baniek mydlanych, poszukiwanie skarbów ukrytych w lesie a nawet mecz piłkarski! Dorośli w tym czasie wzięli udział w warsztatach lepienia bezglutenowych pierogów z różnych ciast z trzema smacznymi nadzieniami. Przygotowanie pierogów bezglutenowych jest pewnym wyzwaniem, ale dzięki naszym wolontariuszom okazało się, że nie taki diabeł straszny. Ta tradycyjna polska potrawa rozchodziła się wśród gości w okamgnieniu :), ale dzięki ich zaangażowaniu produkcja pierogów odbywała się na bieżąco.

Z pewnością z imprezy nikt nie wyszedł głodny 🙂 Oprócz pysznego leczo pieczone były bezglutenowe kiełbaski ufundowane przez firmę NIK-POL. Próbowaliśmy wspaniałych słodkości przygotowanych przez uczestników i wolontariuszy, rozmaitych chlebów, a przede wszystkim wymienialiśmy się przepisami i podzieliliśmy wiedzą na temat bezglutenowej diety.

Imprezę zakończyliśmy słodkim akcentem: nasi goście otrzymali przepyszne muffinki od Dr Żurka bez glutenu oraz równie smaczne ciastka bezglutenowe z czekoladą od Piekarni Hert.

Można śmiało powiedzieć, że czuliśmy się jak jedna wielka bezglutenowa rodzina i dowód na to, że życie z taką dietą nie musi być pozbawione smaku, a wręcz wprost przeciwnie! 🙂

Dziękujemy sponsorom za wsparcie naszej imprezy i wszystkim osobom, które przyczyniły się do jej zorganizowania: Pani Ewie, Andrzejowi, Ewelinie J., Joasi, Dorocie, naszym mężom :), Pani Ani – naszej animatorce oraz pięciu uśmiechniętym, pomocnym i energicznym dziewczynom z klasy 2D z I LO im. Henryka Sienkiewicza w Łańcucie.

Zachęcamy osoby borykające się z dietą bezglutenową w codziennym życiu do przyłączenia się do Stowarzyszenia. Należy z pewnością dodać w tym miejscu fakt, że nowi wolontariusze są u nas zawsze mile widziani! Już teraz zapraszamy na kolejne bezglutenowe imprezy w naszym regionie, mając nadzieję, że pandemia nie pokrzyżuje nam planów.

Do zobaczenia!

Ewelina Klimza, Oddział Rzeszów

Piknik rodzinny w Czarnej – super było się spotkać!