Piknik rodzinny w Radomiu – relacja

W upalne czwartkowe południe 6 czerwca 2019 r. rozpoczął się w Radomiu piknik rodzinny pod hasłem „Zdrowie dla wszystkich”, zorganizowany przez Mazowieckie Centrum Polityki Społecznej. Podczas 5-godzinnej imprezy można było skorzystać między innymi z porad na temat cukrzycy, osteoporozy, porozmawiać z psychologiem, fizjoterapeutą czy dietetykiem.

Wśród wielu stoisk na głównej ulicy Radomia można było znaleźć również stoisko naszego Stowarzyszenia. Opowiadałyśmy o diagnozie celiakii, zasadach diety bezglutenowej, można było się zapisać do Stowarzyszenia. Muszę przyznać, że wiele osób nie wiedziało nic o glutenie i celiakii i podchodziło do nas z ciekawości, ale duża część odwiedzających opowiadała nam, że w swoim najbliższym otoczeniu mają osoby nietolerujące glutenu.

Zainteresowani mogli uzyskać od nas bezpłatne materiały Stowarzyszenia na temat celiakii i diety bezglutenowej.

Myślę, że uczestnictwo w tego typu piknikach bardzo nam pomaga, także dlatego, że osoby niezwiązane z dietą bezglutenową mogą nauczyć się prawidłowego wypowiadania słowa „celiakia”:) Jak wiemy nieraz jest to „celiaklia” czy „celiaka”.

Bardzo dziękuję moim koleżankom z regionu radomskiego, Monice i Justynie, za pomoc przy organizacji naszego stoiska. Ich wsparcie było nieocenione.

Joanna Struzik

Piknik rodzinny w Radomiu – relacja