Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Katowicach – relacja

W Miejskim Domu Kultury „Południe” w Katowicach-Zarzeczu 8 czerwca 2019 r. zorganizowaliśmy piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka dla członków naszego Stowarzyszenia.

Pogoda nas tego dnia rozpieściła, więc radosne świętowanie miało miejsce w uroczym plenerze wokół Domu Kultury. Zabawa rozpoczęła się od zmagań z piniatą, która wzbudziła mnóstwo emocji i sprawiła wszystkim sporo radości. Dzieci chętnie włączyły się w zmagania, aby strącić piniatę, która długo nie dawała za wygraną. Nasi dzielni wojownicy nie poddawali się i ostatecznie dzieciom ukazała się jej słodka zawartość.

Następnie odwiedziła nas pani animatorka, która zaprosiła dzieci do rozgrywek sportowych. Wyścigi w workach czy tańce z pomponami to tylko niektóre z nich. Animatorka nie zapomniała też o tym, co dzieci lubią najbardziej, czyli o imponujących bańkach mydlanych czy zwierzaczkach z balonów dla wszystkich uczestników zabawy.

W czasie gdy dzieci oddawały się rywalizacji sportowej, mamy pracowały w pocie czoła, starając się ugnieść różne rodzaje ciasta pierogowego, z którego następnie lepiły pierożki z jabłkami i cynamonem oraz z borówkami. Dla niektórych mam były to pierwsze własnoręcznie zrobione bezglutenowe pierogi, więc sprawiło im to sporo satysfakcji.
Zanim pierogi się ugotowały i usmażyły, uczestnicy spotkania mogli skorzystać z kącika ze słodkim bezglutenowym poczęstunkiem oraz napojami.

Wszystkie dzieci zostały obdarowane przez Stowarzyszenie prezentami w postaci gustownych plecaczków, opaski odblaskowej i słodyczy, a także losowały prezenty z worka, prawie tak dużego jak ten od Świętego Mikołaja☺. Książeczki, magnesy, bidony, chustki, dmuchane zagłówki turystyczne i inne wspaniałe gadżety podarował dzieciom Urząd Miasta Katowice oraz Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, którym serdecznie dziękujemy!

Zwieńczeniem pikniku była wspólna degustacja lepionych dzielnie przez mamy pysznych pierogów.

Na koniec chcieliśmy serdecznie podziękować Dyrekcji oraz pozostałemu Personelowi Miejskiego Domu Kultury “Południe” w Katowicach-Zarzeczu za ogromną życzliwość i pomoc w organizacji pikniku.

Do zobaczenia na kolejnym spotkaniu!
Iwona Bieniek

Piknik rodzinny z okazji Dnia Dziecka w Katowicach – relacja