Piknik w Trójmieście z okazji Dnia Dziecka – 5 czerwca 2022

Trójmiejski Oddział Stowarzyszenia zaprasza na rodzinny piknik z okazji Dnia Dziecka. Spotykamy się  5 czerwca (niedziela) w Leśnym Ogrodzie Botanicznym Marszewo koło Gdyni przy ul. Marszewskiej 5 o godz. 10.00.

Nasz piknik odbędzie się w ramach ogólnodostępnych „ogrodowych niedziel”. W tym samym dniu na terenie Ogrodu będzie odbywał się Piknik Leśny w związku z Międzynarodowym Tygodniem Zrównoważonego Rozwoju – szczegóły wkrótce na stronie Leśnego Ogrodu Botanicznego Marszewo. Wstęp do ogrodu jest bezpłatny, warto jednak przygotować się na ewentualne wydatki na stoiskach Pikniku Leśnego.

Po wejściu do Ogrodu  przez bramę główną kierujemy się na wprost i spotykamy się w wiacie po lewej stronie – wiata bez ogniska. Zgodnie z mapką poniżej.

UWAGA: W niedziele nie dojeżdża do Ogrodu żadna komunikacja miejska.

Podczas pikniku będzie można skorzystać z ogólnodostępnego ogniska i upiec np. kiełbaski, które przynosimy sami. Cały prowiant oraz potrzebne piknikowe rzeczy jak talerzyki, kubeczki, ketchup, sztućce itd. prosimy przynieść we własnym zakresie. Z racji naszych nietolerancji pokarmowych trzeba będzie zabezpieczyć kijki do kiełbasek lub grilla folią aluminiową. Mile widziane będą słodkie wypieki przyniesione przez uczestników pikniku wraz z opisem użytych składników, szczególnie alergenów.

Można zabrać koce, piłki, skakanki lub inny drobny sprzęt sportowy.

W zależności od ilości chętnych przewidujemy dla młodszych dzieci możliwość spaceru „Szlakiem Alicji”, rysowanie liści drzew i naukę ich rozpoznawania.

Obserwujcie prognozę pogody, nie zrażajcie się ewentualnym deszczem, bo jak mówi przysłowie: Nie ma złej pogody jest tylko nieodpowiednie ubranie 😊

Wszystkich członków Stowarzyszenia chętnych do udziału w pikniku prosimy o przesłanie zgłoszenia na adres zgloszenia@celiakia.pl do 30 maja 2022. W tytule maila prosimy napisać: Piknik rodzinny w Trójmieście a w treści podać:

  • imię i nazwisko członka Stowarzyszenia
  • imię nazwisko i wiek dziecka na diecie bezglutenowej

Warunkiem udziału w spotkaniu jest opłacona składka członkowska do 2021 roku włącznie. Każde zgłoszenie będzie potwierdzone mailem zwrotnym.

Podsumowując, zabieramy:

  • koce, drobny sprzęt sportowy do wykorzystania w lesie
  • kiełbaski i inny prowiant oraz potrzebne sprzęty do zjedzenia posiłku na łonie natury
  • folia do zabezpieczenia kijków/ grilla
  • woda/ inne napoje
  • słońce i dobry humor

Zgłaszając swój udział w spotkaniach i imprezach organizowanych przez Stowarzyszenie potwierdzacie, że zapoznaliście się z zasadami przetwarzania danych osobowych przez Stowarzyszenie.

Zapraszamy!

Oddział Stowarzyszenia Trójmiasto

Piknik w Trójmieście z okazji Dnia Dziecka – 5 czerwca 2022