PKN Orlen odpowiedział na nasz list o bezglutenowych hot dogach

Kto z nas nie chciałby zjeść ciepłej bezglutenowej przekąski na stacji paliw. Niestety nadal możemy o tym tylko pomarzyć.

Pamiętacie, jak w sierpniu informowaliśmy, że skierowaliśmy do Zarządu PKN ORLEN pismo z prośbą o rozszerzenie oferty choćby o jeden rodzaj ciepłej bezglutenowej przekąski, np. hot-doga bądź kanapki na ciepło? Właśnie otrzymaliśmy odpowiedź na nasz list. W związku z naszym zapytaniem, PKN ORLEN przeprowadził analizę możliwości technicznych podgrzewania przekąsek bezglutenowych na stajach paliw.

Jak napisano w liście do nas: Na terenie strefy bistro przetwarza się i wykorzystuje produkty z glutenem, więc ryzyko kontaminacji glutenem podczas przygotowania lub podgrzewania produktów bezglutenowych jest bardzo duże. Mając na uwadze dobro naszych klientów będących na diecie bezglutenowej, ze względu na brak możliwości zapewnienia pełnego bezpieczeństwa takich produktów, w tym momencie nie zdecydowaliśmy się na wprowadzenie ich do obrotu.

Jeśli zaś chodzi o dostępność gotowych produktów bezglutenowych, to w 730 placówkach PKN ORLEN można znaleźć po kilka produktów bezglutenowych. Według zapewnień koncernu, ilość stacji z takim asortymentem będzie sukcesywnie rosnąć.

Cóż, póki co nie zjemy bezglutenowego hot doga czy ciepłej kanapki na stacji paliw. Najważniejsze jest zdrowie osób na diecie bezglutenowej. Przygotowywane dla nas posiłki muszą być zgodne z zasadami diety, czyli zwyczajnie bezpieczne. Nie poddajemy się i zamierzamy kontynuować korespondencję z PKN ORLEN podając propozycje, jakie produkty bezglutenowe powinny się znaleźć na półkach stacji paliwowych. Prosimy Was o pomoc w tym temacie. Swoje sugestie możecie zgłaszać pisząc na adres p.sabak@celiakia.pl. Przekażemy je dalej!

PKN Orlen odpowiedział na nasz list o bezglutenowych hot dogach