Pomóż Stowarzyszeniu zmieniać Polskę w kraj przyjazny osobom na diecie

Nasze działania można porównać do wysokogórskiej wspinaczki po lodzie. Niepewny grunt, zmienne warunki, czasem z wiatrem, czasem pod wiatr, ale nieustannie do przodu… Od prawie 17 lat pracujemy nad tym, by osobom na diecie bezglutenowej żyło się w Polsce lepiej. Pomóż nam kontynuować tę pracę, przekaż 1,5% podatku naszemu Stowarzyszeniu. Wpłaty z tego tytułu to jeden z finansowych filarów Stowarzyszenia, tym ważniejszy w niepewnych czasach kryzysu i inflacji.

Uprawnionych do otrzymania 1,5% podatku dochodowego od osób fizycznych za 2022 rok jest aż 9203 organizacji pożytku publicznego. W tym gronie jest także Polskie Stowarzyszenie Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej. Nie jesteśmy w stanie konkurować z największymi organizacjami, zbierającymi miliony złotych na konkretne konta osób chorych. Możemy liczyć wyłącznie na te osoby, którym temat diety bezglutenowej z różnych przyczyn jest bliski. Chcesz byśmy mogli dalej działać, krok po kroku budować świadomość społeczną i nadal skutecznie zmieniać Polskę w kraj przyjazny osobom na diecie bezglutenowej? Prosimy – pomóż Stowarzyszeniu i przekaż 1,5% podatku.

Nr KRS Stowarzyszenia: 0000273781.

O działaniach Stowarzyszenia nieustannie piszemy na tej stronie i na naszych profilach w mediach społecznościowych. Chcesz wiedzieć, co realizujemy dzięki pieniądzom otrzymywanym z tytułu 1,5% podatku? Zobacz:

  • Badamy produkty na zawartość glutenu – do tej pory przeprowadziliśmy 26 tur w badań, w ramach których przebadaliśmy 585 produktów! Aż 60 z nich stanowiło zagrożenie dla osób na diecie bezglutenowej, choć ich etykieta na to nie wskazywała. Wiosną chcemy oddać do badań kolejną pulę produktów.
  • Publikujemy i bezpłatnie przekazujemy materiały edukacyjne – to dla nas ogromna satysfakcja, kiedy dowiadujemy się od Was, że otrzymaliście nasze materiały od lekarza bądź dietetyka. Cieszymy się, że nasze materiały stanowią dla Was i Waszych bliskich pierwszą pomoc w diecie, pozwalają oswoić chorobę i dietę. Chcemy dalej je dla Was publikować i bezpłatnie rozsyłać. Nakład naszego Poradnika to już prawie 120 000 egzemplarzy!
  • Edukujemy i integrujemy naszą bezglutenową społeczność – konferencje, wykłady, warsztaty kulinarne, webinary i wiele innych wydarzeń (dla dzieci i dorosłych), w których udział jest bezpłatny także realizujemy dzięki Waszemu wsparciu 1,5 podatku.
  • Prowadzimy Centrum Diety Bezglutenowej – to tutaj możesz skonsultować się z naszymi dietetyczkami, które udzielają bezpłatnych porad na temat diagnostyki celiakii i wszelkich problemów związanych z dietą bezglutenową. Jeśli nie możesz przyjść osobiście, możemy pomóc Ci także telefonicznie lub mailowo.

Przychody z tytułu 1,5 % podatku nie pokrywają wszystkich opisanych wyżej działań w całości, ale pozwalają na sfinansowanie sporej ich części. Bardzo dziękujemy za każdą wpłatę! O kwotach zebranych w ubiegłych latach przeczytasz tutaj.

Pomóż Stowarzyszeniu zmieniać Polskę w kraj przyjazny osobom na diecie