Relacja z Dnia Dziecka w Poznaniu

Dzień Dziecka w Dniu Matki? Dlaczego by nie!
Poznański Oddział Stowarzyszenia postanowił zorganizować piknik rodzinny w tym szczególnym dniu. Pełni obaw śledziliśmy doniesienia o pogodzie, gdyż tylko pogodny dzień gwarantował udaną zabawę przy ognisku. Na szczęście niebiosa okazały się łaskawe.

Start imprezy – godzina 12.00: ognisko rozpalone, kije przygotowane, pachnąca kiełbasa (typu „na ogień” od firmy Nowicki Naturalnie) ponacinana, a organizatorzy czekają na uczestników wydarzenia, którzy wkrótce zaczną przybywać, a wraz z nimi wspaniałe bezglutenowe wypieki, które dopełniły jadłospis dnia.

Na dzieci tego dnia czekała moc atrakcji: pod opieką „cioci” Asi (Joanny Małuszek) puszczały gigantyczne bańki mydlane, brały udział w zabawach animacyjnych w tunelu i z chustą KLANZA (fryzjer, cukierek, bilard), skakały w workach.

Rodzice tymczasem na kocach integrowali się w swoim gronie.

Tak pisze o naszym wydarzeniu jedna z uczestniczek, Patrycja: „Przyjemnie było popatrzeć na szczęśliwe dzieci i porozmawiać z zadowolonymi rodzicami. Syn twierdzi, że najlepsze były pieczone pianki. Z uśmiechami na twarzach i zapachem dymu we włosach, wróciliśmy do domu.

Wszystkie dzieci otrzymały upominki od Stowarzyszenia.

Serdecznie dziękuję wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie ogniska. Juli za pomoc przy naszym „bufecie” i za gadżety, które okazały się prezentem niespodzianką dla mam. Asi za zorganizowanie zabaw dla dzieci, za zaangażowanie, za wysiłek, cierpliwość i fantastyczną zabawę z dziećmi.

Do zobaczenia na kolejnych imprezach!

Agnieszka Rutkowska

Relacja z Dnia Dziecka w Poznaniu