Relacja z dyżuru eksperckiego w pomorskim NFZ

Wojewódzki Pomorski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia zaprosił nasze Stowarzyszenie na pierwszy dyżur ekspercki, który odbył się w środę 4 września w siedzibie NFZ w Gdańsku przy ul. Podwale Staromiejskie 69.

Dyżurem zainteresowały się również lokalne media. Na portalu trojmiasto.pl ukaże się wkrótce tekst o faktach i mitach dotyczących diety bezglutenowej. Katarzyna Nowak, przedstawicielka Stowarzyszenia w Trójmieście, została także zaproszona do programu  „Dzień dobry tu Gdańsk”, zapraszamy do obejrzenia rozmowy (od 5,26 min):

Podczas dyżuru eksperckiego Kasia Nowak i Ania Wysocka – dietetyk, udzielały informacji na temat działań wspierających osoby będące na diecie bezglutenowej z powodów zdrowotnych. Radziły jak robić bezpieczne zakupy, jak przygotować bezglutenowe posiłki, jakie badania trzeba zrobić, aby celiakię potwierdzić lub wykluczyć. Zaprezentowały materiały edukacyjne oraz książki z bezglutenowymi przepisami. Czasami zwykła rozmowa okazywała się dużym wsparciem dla zagubionego w gąszczu różnych informacji pacjenta.

Podczas dyżuru jedna z firm medycznych wykonywała bezpłatne badania poziomu cukru, wartości BMI i ciśnienia. Być może na jednym z naszych stowarzyszeniowych spotkań ponownie pojawi się okazja wykonania badań.

Relacja z dyżuru eksperckiego w pomorskim NFZ