Relacja z mikołajek w Białymstoku

9 grudnia 2017 r. w Białymstoku odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci na diecie bezglutenowej. Już kolejny raz, dzięki gościnności Pani Marty Chomaniuk, mogliśmy się spotkać w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego ELEOS przy ul. Pietkiewicza 2c w Białymstoku.
Impreza rozpoczęła się od przedstawienia pt. „Pluszowa opowieść o przyjaźni” w wykonaniu Teatru Conieco. Dzieci, ale też dorośli, dowiedzieli się, że prawdziwa przyjaźń to oddanie i poświęcenie dla innych. Następnie dzieci brały udział w wielu zabawach organizowanych przez aktorów teatrzyku. Zabawy nie tylko sprawiły wielką radość dzieciom, ale były też okazją do lepszego poznania się i integracji całej grupy. W niektórych zabawach wzięli udział również rodzice – nie obyło się bez efektownych biegów w wykonaniu mam i tatusiów:) Był też oczywiście bezglutenowy poczęstunek. Rodzice przynieśli różnego rodzaju wypieki – ciastka i ciasteczka, a także owoce. Radość dzieci, że tak suto zastawiony stół jest w całości dla nich bezpieczny, jest nie do opisania. Na zakończenie odwiedził nas też Święty Mikołaj i obdarował dzieci prezentami.
W czasie gdy dzieci harcowały, w sali obok rodzice mogli przy pysznej kawie porozmawiać, podzielić się swoimi doświadczeniami oraz informacjami o bezpiecznych produktach i lokalach bezglutenowych.

Bardzo dziękujemy Pani Marcie Chomaniuk za udostępnienie sali. Zawsze możemy na Was liczyć 😉
Dziękujemy bardzo firmom za upominki i słodki poczęstunek. Dziękujemy również rodzicom, którzy przybyli na spotkanie i zechcieli podzielić się swoimi bezglutenowymi wypiekami. To dzięki takim spotkaniom poznajemy się bliżej. Mamy nadzieję, że w niedługim czasie spotkamy się ponownie. Czekamy na pomysły i zachęcamy do pomocy w organizacji spotkań.

Wanda

Od Zarządu: Ogromnie dziękujemy Wandzie oraz wszystkim pomocnikom Świętego Mikołaja za zorganizowanie spotkania.