Relacja z mikołajek w Toruniu

SpotTor6W tym roku spotkanie mikołajkowe toruńskiego oddziału Polskiego Stowarzyszenia Osób z Celiakią i na Diecie Bezglutenowej odbyło się w Teatrze Lalek Zaczarowany Świat.
Dzieci wzięły udział w warsztatach teatralnych, podczas których obejrzały trzy mini-spektakle. SpotTor2Następnie pani Emilia Betlejewska przedstawiła małym widzom rodzaje i typy lalek w nich występujące (lalka stołowa, włoska, głoskowa i inne). Mali miłośnicy teatru (padły takie deklaracje :)) mogli też sami „poprowadzić” lalki, czyli spróbować swoich sił w trudnej sztuce lalkarskiej. Dzieci wcieliły się też w twórców lalek  – wykonywały je z nadmuchiwanych balonów: pieski, zajączki oraz różne inne stwory, dla których nikt nie potrafił nawet znaleźć nazwy. Podczas warsztatów było dużo „śmichów, chichów”, jednym słowem – radości.
SpotTorW drugiej części spotkania odwiedził nas oczywiście św. Mikołaj i wręczył dzieciom prezenty przygotowane przez Stowarzyszenie.
Kiedy dzieci bawiły się w sali widowiskowej, rodzice na zapleczu wymieniali się doświadczeniami w stosowaniu diety bezglutenowej oraz wysłuchali stowarzyszeniowych nowinek. Zaprzyjaźniona z nami firma LIGHT BOX, reprezentowana przez sympatycznego i zawsze chętnego do pomocy pana Jacka Korzeniowskiego, zafundowała wszystkim degustację pysznych dań – od śniadania po kolację. Furorę zrobiło ciasto piernikowe z … fasoli. Mama Blanki i Fabiana, Edyta, przygotowała pyszne ryżowe ciasteczka, a sernik Ani, mamy Ignacego, zniknął w mgnieniu oka. Cieszymy się, że do grona członków w naszym regionie dołączyły dwie nowe rodziny. Rośniemy w siłę! 🙂

Ludmiła Bagińska – Oddział Toruń

SpotTor3SpoTTor4SpotTor5SpotTor7

Od Zarządu – między innymi dzięki Tobie, Ludmiło – bardzo dziękujemy!