Relacja z mikołajek we Wrocławiu

16 grudnia 2017r. we Wrocławiu odbyło się spotkanie mikołajkowe dla dzieci na diecie bezglutenowej. W tym roku odbyło się ono na terenie Wrocławskiego Centrum Wspierania Organizacji Pozarządowych SEKTOR 3. Podczas spotkania dzieci brały udział w zabawach organizowanych przez Śnieżynkę, spotkały Świętego Mikołaja, który obdarował je paczkami, a także miały wspólny bezglutenowy poczęstunek dzięki swoim rodzicom. W trakcie zabaw dzieciom dzielnie kibicowali rodzice.
Na początek dzieci brały udział w zabawie pt.: „Zgadnij, co jest w worku”. Ustawione w kole, przy świątecznym utworze „Last Christmas”, podawały sobie worek nie znając jego zawartości. Gdy muzyka przestawała grać, dziecko trzymające worek, bez zaglądania do środka – mogło tylko włożyć do niego rękę – musiało zgadnąć, jaki przedmiot trzyma. Po odgadnięciu do worka trafiał nowy przedmiot, muzyka grała ponownie, a kolejne dziecko odgadywało co znajduje się w worku. Zabawa ta zawsze dostarcza wiele emocji i jest lubiana przez najmłodszych.
Następne były wyścigi. Dzieci zostały podzielone na dwie drużyny: Supermenów i Supersmoków, które zmierzyły się w przedświątecznym wyścigu polegającym na rozwieszaniu na skakankach ulotek za pomocą klamerek. A rozwieszać mogli dopiero, gdy pokonali po drodze przeszkodę taką jak przejście przez obręcz hula-hop. W tej zabawie również wzięli udział niektórzy rodzice – nie obyło się bez efektownych skoków w wykonaniu mam i tatusiów:)
Kolejną atrakcją był pokaz freestylu footbolowego w wykonaniu Łukasza, po którym miejsce miał konkurs polegający na utrzymaniu na długopisie kręcącej się piłki. Im dłużej udało się utrzymać taką piłkę, tym emocji było więcej… Wbrew pozorom w tej konkurencji zwyciężyły dziewczyny – rekordzistka kręciła piłkę aż 25 sekund! Święty Mikołaj utrzymał ją przez 6 sekund – brawo dla Mikołaja!
Następną atrakcją było ozdabianie choinki. Drużyny Supersmoków i Supermenów robiły łańcuchy choinkowe z kolorowych pasków papieru. Czas na zrobienie łańcucha wynosił 5 minut. Wygrała drużyna, której w tak krótkim czasie udało się skleić dłuższy łańcuch.
Późnej miała miejsce druga część wyścigów drużyn. Tym razem był to bieg z woreczkiem między kolanami połączony z przejściem przez szarfę. Walka obu drużyn była bardzo wyrównana. We wszystkich konkurencjach dzieci biorące udział w zabawie dzielnie ze sobą rywalizowały.
Ostatnią zabawą było tworzenie prezentu dla Świętego Mikołaja. Dzieci dekorowały ciepły szalik. Ozdoby zostały wykonane z życzeń dyktowanych przez dzieci a napisanych przez Śnieżynkę na bilecikach i przyczepianych do frędzli szalika. Podczas dekorowania dzieci zapoznały się z wierszem pt. „Prezent dla Świętego Mikołaja”.
Po wszystkich zabawach nadszedł czas na prezenty. Paczki z bezglutenowymi smakołykami zostały rozdane przez pomocników Świętego Mikołaja. Następnie miały miejsce wspólne pamiątkowe zdjęcia i Święty Mikołaj pojechał w dalszą drogę, a utrudzone dzieci mogły wreszcie zasiąść do wspólnego bezglutenowego poczęstunku. Rodzice przynieśli różnego rodzaju wypieki, ciastka i ciasteczka. Nie zabrakło także owoców.

Aleksandra Chmielewska

Mikołaj, gdy się żegnał, zdradził nam swoje imię…, więc bardzo dziękujemy Mikołajowi-Mateuszowi za przybycie do nas! Będziemy na niego czekać już za rok!
Radość najmłodszych, uśmiech na twarzy i słowa podziękowania mobilizują i zachęcają nas do organizacji kolejnych spotkań.
Dziękujemy firmom, które przekazały upominki dla dzieci. Dziękujemy także rodzicom za przyniesienie produktów do wspólnej degustacji oraz wszystkim tym, którzy pomagali w przygotowaniu i posprzątaniu sali, a także  Agnieszce i Milenie za przygotowanie zabaw.
Dziękuję Eli i Kasi, Asi, Oli oraz Natalii i Krzyśkowi.
Małgorzata Jakubczyk

Od Zarządu: Bardzo dziękujemy całemu oddziałowi Wrocław na czele z Gosią Jakubczyk za zorganizowanie wspaniałej zabawy mikołajkowej.