Relacja z mikołajek we Wrocławiu

SpotWrc410.12.2016r. we Wrocławiu odbyły się bezglutenowe mikołajki. W tym roku spotkanie było trochę inne niż dotychczas, gdyż miejsce było wyjątkowe – wprowadziło wszystkich uczestników w atmosferę zbliżających się Świąt. To szczególne miejsce, do którego dzieci przyjechały z rodzicami na spotkanie z SpotWrcMikołajem, to Magiczny Teatr Muzyczny. Dodatkową atrakcją było to, że dzieci mogły brać aktywny udział w przedstawieniu „Wróżka Śnieguszka”, śpiewając piosenki. W trakcie przedstawienia dzieci podjadały bezglutenowe smakołyki przyniesione przez rodziców. Warto wspomnieć, że stoły w tym roku były wyjątkowo bogato zastawione, za co w imieniu najmłodszych wszystkim rodzicom bardzo dziękuję. Wśród uczestników były dzieci i rodzice, którzy się doskonale znali, SpotWrc1ale były także wśród nas osoby nowe. Rodzice, których dzieci były na naszej zabawie po raz pierwszy, wykazali czujność pytając: „Czy to wszystko jest bezglutenowe?”. SpotWrc2Odpowiedź mogła być już tylko jedna: „Oczywiście, że tak!”. Szczęśliwe miny dzieci i słowa podziękowania to dowód na to, że warto organizować takie spotkania, bo SpotWrc3dziecko widzi, że nie jest jedyną bezglutenowo jedzącą osobą na świecie. Jest to ważne szczególnie dla początkujących. Dzięki naszym spotkaniom dzieci mogą poznać nowe koleżanki i kolegów, mogą też się fajnie bawić. Rodzice na takich spotkaniach mogą nawiązać nowe znajomości i wspierać się wzajemnie w trudnych chwilach.

Mikołaj wręczył dzieciom paczki z bezglutenowymi pysznościami.
Podziękowania dla firm: Balviten, Drobimex, Glutenex, Hert, Nestlé, Schär oraz Sonko. Firmie Drobimex dodatkowo dziękujemy za wszystkie gadżety.
Dziękuję za pomoc Agnieszce, Eli i jej córce Kasi, Oli i jak zawsze mojej rodzinie.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli na miejscu, zwłaszcza Asi i Magdzie.

Małgorzata Jakubczyk

Od Zarządu: Serdecznie dziękujemy inicjatorce Małgosi Jakubczyk oraz Oddziałowi Wrocław za zorganizowanie spotkania mikołajkowego.