Relacja z mikołajkowych warsztatów koszulkowych w Katowicach

7 grudnia 2019 r. w Katowicach zorganizowaliśmy dla naszych dzieci mikołajkowe warsztaty koszulkowe. Każdy uczestnik warsztatów mógł dowolnie przyozdobić koszulkę ufundowaną przez Stowarzyszenie i zabrać ją do domu. Ograniczeniem była tylko wyobraźnia.

Dzieci szybko przystąpiły do dzieła, wybierając szablony z ciekawymi wzorami, które za pomocą flamastrów i pasteli można było przenieść na koszulkę lub też kreując własne, niepowtarzalne projekty. Cóż tam się działo! Podejrzewaliśmy, że w Stowarzyszeniu mamy niezwykłe dzieciaki, ale ich kreatywność i zdolności plastyczne zaskoczyły nawet niektórych rodziców!:)

Widać było, że w dzieciach drzemią mali artyści. Co więcej, niektórzy rodzice również z pełnym zaangażowaniem i pasją tworzyli koszulkowe projekty i widać było, że sprawia im to frajdę.

Osoby zmęczone ciężką pracą projektanta mogły złapać oddech i odzyskać siły w sali z poczęstunkiem, gdzie królowały świąteczne wypieki, takie jak: pierniczki, babki, brownie, sernik i inne oraz owoce. W kuchni zaś zorganizowany został kącik, gdzie można było zaparzyć sobie kawę, herbatę lub napić się wody, a także – co najważniejsze – porozmawiać i powymieniać się przepisami na pyszne wypieki.

Kiedy zakończyły się warsztaty, uczestnicy spotkania przeszli do dużej sali, aby zapozować do wspólnego zdjęcia, na którym uwieczniliśmy dzieci w pięknie pomalowanych koszulkach.

Nagle rozległ się dźwięk tajemniczych dzwonków, zwiastujących przybycie gościa specjalnego, a nawet dwóch gości! Ku uciesze wszystkich do sali wkroczył Święty Mikołaj z Panią Mikołajową! Docenił on starania dzieci, nie tylko podczas warsztatów, ale przez cały rok, obdarowując wszystkich prezentami ufundowanymi przez Stowarzyszenie w postaci bardzo ciekawej książki pt. „Ola, Franek i Gucio Gluten” oraz bezglutenowych słodyczy, a także gadżetami z Urzędu Miasta Katowice.

Spotkanie odbyło się w miłej świątecznej atmosferze, a Mikołaj obiecał, że w przyszłym roku znowu nas odwiedzi:)

Serdecznie dziękuję wolontariuszom, bez których zaangażowania spotkanie nie mogłoby się odbyć: Anecie Dudek prowadzącej fantastyczne warsztaty, Joannie Widerze, Bartoszowi Ledwoniowi, Magdalenie Duber, a także wszystkim wspaniałym uczestnikom!

Iwona Bieniek

Relacja z mikołajkowych warsztatów koszulkowych w Katowicach